ВООЗ про закінчення пандемії: багато країн пішли хибним шляхом

Поділитися
ВООЗ про закінчення пандемії: багато країн пішли хибним шляхом © Pixabay
Занадто рання відмова від карантину і протиепідемічних заходів призведе до того, що ситуація з коронавірусом тільки погіршуватиметься.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що багато країн обрали неправильну тактику боротьби з коронавірусом, що призведе до погіршення пандемії.

«Дуже багато країн пішли хибним шляхом. Ситуація з пандемією ставатиме дедалі гіршою, якщо уряди не вдадуться до більш рішучих дій », - цитує Гебреєсуса BBC.

Директор ВООЗ наголосив, що нові спалахи захворювання відбуваються в тих країнах, де ефективні протиепідемічні заходи або не вживалися взагалі, або не дотримувалися.

Так, багато країн, які серйозно постраждали від епідемії COVID-19, почали активно знімати і пом'якшувати карантин.

«Суперечливі заяви світових лідерів підривають довіру людей до спроб взяти пандемію під контроль. Вірус залишається публічним ворогом №1, але дії більшості людей і урядів свідчать про зворотне», - додав гендиректор ВООЗ на брифінгу 13 липня.

Він нагадав, що до рекомендацій організації частіше мити руки, носити маски в громадських місцях і дотримуватися соціальної дистанції, потрібно ставитися серйозно. А повернення до колишнього, докоронавірусного життя, не буде ще дуже довго.

«Якщо не дотримуватись основних рекомендацій, пандемія розвиватиметься лише за одним сценарієм: все ставатиме дедалі гірше, гірше й гірше», - резюмував Гебреєсус.

Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку «першої хвилі» пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.

З «великою загрозою» другої хвилі коронавірусу зіткнувся і Китай, відсутність імунітету в населення викликає в уряду серйозну занепокоєність.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

У січні та лютому епіцентром коронавірусу був Китай, у березні – Європа та США, наприкінці квітня пандемія дісталася Африки. У травні епіцентром пандемії стала Північна і Південна Америка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі