Влада Зімбабве має намір повернути в країну вивезені при Мугабе гроші

Поділитися
Влада Зімбабве має намір повернути в країну вивезені при Мугабе гроші
Нова влада країни наполягає, що це не політична справа.

Нова влада Зімбабве почали кампанію, націлену на повернення в країну грошей і активів, вивезених за кордон в останні роки керівництва екс-президента Роберта Мугабе, повідомляє The Guardian.

"Зусилля по поверненню активів будуть активізовані в кінці наступного місяця, коли закінчиться амністія, яка дозволяє добровільно повернути незаконно вивезені капітали", - повідомив глава Комісії по боротьбі з корупцією в Зімбабве Гудсон Нгуні.

В кінці листопада минулого року президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва оголосив тримісячну амністію на повернення незаконно вивезених коштів і активів з Зімбабве.

Видання зазначає, що кілька високопоставлених політиків, близьких до колишньої першої леді Зімбабе Грейс Мугабе і, відповідно, опонентів нинішнього президента, наразі затримані в рамках антикорупційного розслідування. Однак Нгуні заперечує, що кампанія націлена тільки на "ворогів" Мнангагви.

"Ми маємо намір дотримуватися доказів. Це не політична справа", - зазначив він.

Раніше на адресу екс-президента регулярно звучали звинувачення в корупції. Місцеві ЗМІ писали про серію розслідувань щодо ферми Грейс Мугабе на околиці столиці Хараре. Нгуні зазначив, що це були лише чутки, але разом з тим, підтвердив, що дійсно проводилося розслідування на тему того, чи отримувала колишня перша леді обманним шляхом ступінь доктора в 2014 році.

Минулого тижня президент Мнангагва в Давосі заявив BBC, що жоден з фігурантів розслідування не отримає імунітет від слідства за винятком самого колишнього президента, 94-річного Мугабе.

Раніше повідомлялося, що президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва сформував новий кабінет міністрів країни, до складу якого увійшли 22 людини.

В кабінет міністрів не увійшли представники опозиції, однак деякі міністри, призначені за Мугабе, зберегли в ньому свої пости.

Детальніше про те, що сталося в Зімбабве читайте в матеріалі "Кінець ери диктатора Мугабе: Як це було". А також у статті "Зімбабве: "Лакост" проти "Гуччі""експерта Олега Білоколоса для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі