Тайська влада повідомила, що шукає людину, зафіксованого на записі з камер відеоспостереження і підозрюваного в організації вибуху в храмі в центрі Бангкока, яка забрала 22 життя.
Уряд вважає, що напад, скоєний напередодні в годину пік в людному торговому районі, мало метою похитнути економіку Таїланду. На даний момент ніхто не взяв на себе відповідальність за атаку.
Зростанню напруженості в тайській столиці сприяв ще один інцидент, який стався у вівторок: з мосту було кинуто невеликий вибуховий пристрій, але ніхто не постраждав.
Голова національної поліції Сомйот Пхумпханміанг сказав, що підозрюваний, який був одягнений в жовту футболку та спочатку знятий камерами із заплічним рюкзаком, а пізніше - без нього, може бути як громадянином Таїланду, так і іноземцем.
"Цей чоловік був з рюкзаком і проходив повз під час інциденту. Але нам треба подивитися записи з камер до і після (вибуху), щоб зрозуміти чи є зв'язок", - сказав Сомйот на прес-конференції.
Поліція повідомила, що не виключає ніяких версій і перевіряє можливу причетність до організації вибуху біля храму Ераван всіх угрупувань, у тому числі тих, хто виступає проти влади військового уряду. Тим не менш, чиновники кажуть, що напад не відповідає тактиці мусульман-повстанців з півдня країни.
Прем'єр-міністр Таїланду Прают Чан-Оча також вказав на чоловіка з відеозаписів як на підозрюваного, не повідомивши якихось деталей.
Згідно з останніми повідомленнями, 22 загиблих в результаті атаки в Таїланді було 8 іноземців, ще 123 людини були поранені.
Західні агентства зазначають, що подібні вибухи стали справжнім шоком для місцевих жителів і туристів, тому що теракт такого масштабу є справжньою рідкістю для Таїланду і Південно-Східної Азії. Так, у лютому було два невеликих вибуху в центрі Бангкока, однак тоді ніхто не постраждав.
Тайські сили знаходяться в протистоянні з мусульманськими силами на півдні країни, проте їх активність вкрай низька, і припадає на південні провінції країни.