Влада США засумнівалася в даних про ефективність вакцини AstraZeneca

Поділитися
Влада США засумнівалася в даних про ефективність вакцини AstraZeneca © Anadolu Agency
Такі побоювання ставлять під сумнів видачу дозвіл на застосування вакцини в США

Агентство охорони здоров'я США сумнівається в надійності даних випробувань вакцини AstraZeneca проти COVID-19. У Вашингтоні кажуть, що AstraZeneca, можливо, надала неповні дані про ефективність вакцини з великомасштабних випробувань в Сполучених Штатах, кажуть в Національному інституті алергії та інфекційних захворювань.

Агентство Reuters пише, що такі побоювання ставлять під сумнів, чи може британський виробник запросити дозвіл у США на екстрене використання вакцини в найближчі тижні, як це планувалося.

Звіт AstraZeneca показав, що вакцина, розроблена спільно з Оксфордським університетом, на 79% ефективна в запобіганні симптоматичних захворювань в ході великого дослідження, яке також проходило в Чилі та Перу. Вона також виявилася на 100% ефективною проти важких або критичних форм захворювання і госпіталізації. Вакцина не становить підвищеного ризику утворення тромбів.

Ефективність вакцини була однаковою для представників різних національностей і віку, а в учасників дослідження віком 65 років і старше сягала 80%. Примітно, що дослідні дані про дію вакцини в цій віковій групі отримано вперше, що дозволить зняти всі питання щодо безпеки і доцільності вакцинації препаратом людей похилого віку.

У пресрелізі наголошується, що препарат добре переносився. Окрему увагу під час випробувань було приділено можливим побічним ефектам - низка країн призупинили використання вакцини AstraZeneca після повідомлень про випадки тромбозу серед щеплених.

Європейський регулятор ЕМА і Всесвітня організація охорони здоров'я не знайшли доказів зв'язку між вакцинацією і розвитком захворювання. Таких самих висновків дійшла і Незалежна комісія з моніторингу безпеки даних (DSMB), фахівці якої брали участь у дослідженні.

«DSMB не виявила збільшення ризику розвитку тромбозу серед 21 583 учасників, які отримали хоча б одну дозу вакцини», - наголошується в релізі.

Фінальна стадія випробувань проводилася в США, у дослідженні взяли участь 32 449 осіб. Співвідношення вакцини до плацебо в рандомізованому контрольованому випробуванні - 2: 1.

Дві дози вакцини випробуваним вводили з інтервалом у чотири тижні, однак дослідження підтвердило попередні висновки британських науковців, що збільшення інтервалу між дозами підвищує ефективність препарату.

Британське дослідження показало: ефективність захисту щепленого від легких і середніх симптомів ковіду після однієї дози (з 22 по 90 день після уколу) - близько 76%. Після другої, якщо укол був зроблений за 12 тижнів - 81,3%. Якщо другу дозу давали менш ніж через шість тижнів, - лише 55,1%.

Вакцину AstraZeneca можна зберігати і транспортувати при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія протягом шести місяців. Однією з найбільших проблем на початку кампанії вакцинації була необхідність зберігання антиковідних вакцин при дуже низьких температурах, порушення холодового ланцюжка могло призвести до зниження ефективності препаратів.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі