Ініціатива озвучена в рамках програми "Зламай Пентагон" (Наск the Pentagon), деталі якої оприлюднені американським оборонним відомством. Зокрема учасник цієї програми повинен бути громадянином США і мати хакерський "послужний список".
Реалізація програми почнеться в квітні.
В останні роки Пентагон неодноразово піддавалася масованим атакам хакерів, найпотужніша з яких відбулася в кінці 2014 року.
Раніше про аналогічних програмах оголошували компанії Google, Facebook, Yahoo і Microsoft.
У червні 2015 року хакерські атаки активізувалися по всьому світу. 5 червня хакери викрали інформацію про 4 млн держслужбовців США. 9 червня сирійські хакери зламали сайт армії СШАі залишили там кілька повідомлень. Одне з них свідчить: "Твої командири посилають тебе померти в бою". 14 червня хакери зламали комп'ютер Ангели Меркель і відправили кілька листів від її імені. Зловмисники проникли в мережу бундестагу через "троянський вірус". А через пару днівнайбільше сховище паролів заявило про хакерську атаку на свої бази.
Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.
Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків. Раніше стало відомо, що російські хакери проникли в електронну пошту президента Барака Обами.