Влада М'янми підозрює Китай в підтримці повстанців на кордоні з КНР - Reuters

Поділитися
Влада М'янми підозрює Китай в підтримці повстанців на кордоні з КНР - Reuters У М'янмі з 9 лютого поновилися бойові дії між повстанцями і урядовими військами © Photo: Lachid Kachin
Відновлення бойових дій в М'янмі вже забрав життя близько 130 осіб.

В результаті відновлення бойових дій в М'янмі (вона ж 3 - ред.) між збройними силами і прокитайськими повстанцями загинуло близько 130 осіб, повідомляє BBC.

Як уточнюють м'янманскі ЗМІ, в ході конфлікту вже загинуло 54 військовослужбовців, з боку повстанців - більше 70 чоловік; ще 105 осіб отримали поранення, передає ТАСС.

Офіційна М'янма підозрює, що Китай підтримує військовий конфлікт, проте в Пекіні це спростовують. Один з лідерів постанцев також напередодні спростував причетність Китаю до постачань зброї і найманців для них.

У той же час, влада М'янми вимагає від Китаю співпрацювати з центральною владою для попередження терористичних атак безпосередньо з "території Китаю".

За останні дні суттєво зріс потік біженців із зони конфлікту, як на територію Китаю, так і по територіях інших міст країни і буддійських монастирів. За даними ТАСС з посиланням на місцеві ЗМІ, з початку конфлікту на північному сході М'янми кордон з Китаєм перетнули близько 100 тисяч чоловік. Проте, за даними Reuters, кількість бігли в Китай - близько 30 тисяч чоловік.

Збройне протистояння на північному сході М'янми (на кордоні з Китаєм - ред.), в регіоні Кокан, спалахнуло 9 лютого. 17 лютого влада оголосила про введення воєнного стану в Кокані.

Армія національного демократичного альянсу М'янми, як іменують себе повстанці, сформувалася з комуністичної партії Бірми, протягом багатьох років військовими і політичними способами підтримувалася Китаєм і періодично вступала в збройні сутички з армією М'янми.

З моменту отримання незалежності М'янми від Великобританії в 1948 році, на її території періодично спалахують бойові дії між різними етнічними групами, що призвело до встановлення жорсткого військового режиму в країні.

Як стверджують правозахисники, у тому числі ООН, протягом 49 років режим хунти в М'янми сумно прославився насильством проти етнічних меншин. Напівцивільний (Reuters - ред.) уряд, який прийшов до влади в М'янмі в 2011 році, за три роки не виявив рішучості проявити реформи для підпорядкування військових структур країни політичним і громадянським.

Правозахисники, у тому числі ООН, відзначають зростання злочинів і тиску з боку армії М'янми в регіоні на кордоні з Китаєм, де етнічні китайці повстали проти центральної влади.

Експерти поки з обережністю підходять до суджень щодо конфлікту в Бірмі. Наприклад, за словами Юна Суна, аналітика "Стімсон центру" з США, в конкретному випадку регіона Кокан наступ армії на позиції бойовиків може бути виправданий з точки зору захисту територіальної цілісності країни. У той же час, не можна виправдовувати злочини військових М'янми в інших внутрішніх конфліктах проти етнічних груп.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі