Влада Лівану ще в липні знала про небезпеку вибуху в Бейруті — Reuters

Поділитися
Влада Лівану ще в липні знала про небезпеку вибуху в Бейруті — Reuters © Pixabay
Ліванські спецслужби попереджали уряд про вибухонебезпечну речовину в порту.

Лідери Лівану мали шанс уникнути масштабних вибухів в Бейруті, але не скористалися цією можливістю. Представники ліванських спецслужб ще минулого місяця попередили прем'єр-міністра та президента Лівану про те, що аміачна селітра, яка зберігалася в порту Бейрута, становила небезпеку, і в разі вибуху могла зруйнувати значну частину столиці країни, повідомляє агенція Reuters.

Майже через два тижні після повідомлення вибухонебезпечна речовина стала причиною вибухів, внаслідок яких постраждала величезна кількість людей.

У звіті Генерального управління державної безпеки Лівану є посилання на приватний лист, надісланий ще 20 липня президенту країни Мішелю Ауну та прем'єр-міністру Хасану Діабу.

Розслідування стосовно зберігання аміачної селітри в порту Бейрута розпочалося ще в січні. Представники спецслужб дійшли висновку про необхідність утилізації вибухонебезпечної речовини в порту. Існувала небезпека, що аміачна селітра у разі викрадення могла б бути використана в терористичних цілях.

Після завершення розслідування звіт був надісланий владі. Лідерів Лівані попереджали про ймовірну небезпеку вибуху.

Представник прем’єр-міністра заявив про те, що Хасан Діаб відправив звіт на розгляд Вищої ради оборони Лівану.

Така інформація стала ще одним прикладом недбалості та корумпованості ліванського уряду.

Очікується, що відбудова порту коштуватиме Лівану щонайменше 15 млрд доларів, а це величезна сума для країни, яка вже фактично збанкрутувала.

Президент Лівану Мішель Аун підтвердив отримання листа з висновком розслідування.

«Я був ознайомлений з повідомленням про вибухонебезпечну речовину в порту, але я не несу за це відповідальності. Я не маю повноважень безпосередньо керувати роботою порту. Існує ієрархія, і ті, хто знав про потенційну небезпеку та мали відповідні повноваження, повинні були зробити все необхідне, щоб утилізувати вибухонебезпечну речовину», - сказав Аун.  

Проте, й досі виникає питання про те, чому аміачна селітра так довго зберігалася в порту Бейрута.

Ще в 2016 році представники порту надсилали листи до митної служби Лівану з проханням отримати відповідне судове рішення, яке б дозволило негайно вивезти вибухонебезпечний матеріал. Фахівці також зробили висновок про небезпеку аміачної селітри.

Тільки тому, що вибух стався біля моря, його вплив був меншим. За інших обставин, весь Бейрут міг бути зруйнованим, вважають експерти.

Саме недбалість і безвідповідальність стали причиною катастрофи, резюмує Reuters.

Раніше повідомлялося, що генсекретар ООН може ініціювати міжнародне розслідування стосовно вибухів у Бейруті. А після того як прем’єр-міністр Хасан Діаб визнав корумпованість влади причиною вибухів, уряд Лівану оголосив, що йде у відставку в повному складі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі