Влада Колумбії і повстанці підписали угоду про припинення вогню, завершивши таким чином війну, яка тривала в країні більше 50 років. Договір на зустрічі в столиці Куби Гавані підписали президент Колумбії Мануель Сантос і лідер повстанських "Революційних збройних сил Колумбії" (FARC) Родріго Лондоньо.
"Хай це буде останнім днем війни", - заявив Лондоні. "Ми близькі до фінального мирної угоди", - зазначив Сантос.
На церемонії підписання були присутні президент Куби Рауль Кастро, президент Чилі Мішель Бачелет і президент Венесуели Ніколас Мадуро, а також представники Норвегії, Домініканської Республіки, Сальвадору, США і ЄС.
Переговори про укладення мирного договору йшли три роки. Тепер ще протягом 180 днів FARC повинні провести демобілізацію своїх бійців. Контролювати процес буде Рада безпеки ООН.
Конфлікт між урядом Колумбії та ліворадикальними повстанцями почався в 1960-х роках з-за невдоволення глибокою соціально-економічною нерівністю між жителями країни. З цієї ж причини в інших державах Латинської Америки в той час спалахнули великі повстання.
Протистояння колумбійської влади і FARC - найдовший конфлікт уряду і повстанців не тільки в історії Південної Америки, але і всього західного півкулі. FARC (Революційні збройні сили Колумбії") з'явилася в 1966 році на тлі невдоволення жителів країни соціальною нерівністю. Жертвами конфлікту стали близько 220 тисяч людей. Близько 7 мільйонів втратили дах над головою. Війна в Колумбії сприяла виникненню збройних конфліктів та в ряді інших країн регіону.
У серпні 2013 року президент Колумбії Сантос заявив, що його уряд готовий почати мирні переговори з іншого повстанської угрупованням - Армією національного визволення (ELN)