Киргизька влада призначила новим губернатором Іссик-Кульської області, де відбулися масові заворушення через родовища Кумтор, генерала Токона Мамитова.
Генерал-лейтенант Мамитов - кадровий чекіст, раніше він очолював прикордонслужбу країни, а до цього - комітет з оборони і безпеки парламенту республіки.
"Мамитов - хороший керівник, що знає свою роботу. Зараз перед керівництвом області стоїть завдання успішно провести туристичний сезон. Я закликаю всіх працювати однією командою на благо розвитку країни", - заявив прем'єр-міністр Жанторо Сатибалдієв, представляючи Мамитова колективу області 1 червня.
В даний час ситуація в Джеті-Огузскому районі нормалізувалася. Проте учасники акції заявили, що не підуть, поки не будуть виконані владою їхні вимоги. Серед іншого, мітингувальники вимагають звільнення їх земляка і депутата Камчибека Ташиєва і націоналізації золотого джерела Кумтор.
Прихильники опозиційного депутата Ташиєва, засудженого на півтора роки за спробу насильницького захоплення влади в п'ятницю, 31 травня спробували змістити мера міста Джалал-Абад і призначити на його місце свого представника, але це їм не вдалося.
Такі ж спроби були зроблені ними у місті Майлии-Сае і в Базар-Коргонскому районі Джалал-Абадської області, але і в цих випадках вони не досягли мети.
Правоохоронні органи доповіли, що ніч пройшла в Джалал-Абаді спокійно, міліція патрулювала вулиці і охороняла інші важливі державні об'єкти. Влада також запевнили, що "в уряду достатньо коштів, в тому числі і силових, щоб врегулювати ситуацію".
Нагадаємо, 28 травня жителі села Тамга Джети-Огузского району заблокували трасу, що веде до золотокопальні Кумтор, а після захопили підстанцію і знеструмили рудник. Громадяни вимагали розірвати угоду між урядом Киргизії і канадською компанією Centerra Gold Inc., яка займається його розробкою.
Після того, як ініціатори захоплення підстанції були затримані, акція протесту вилилася в масові безлади, в результаті яких постраждали 55 людей.
Влада ввела в районі надзвичайний стан і комендантську годину.
Збиток від заворушень склав 1,4 мільйона доларів. Компанія-розробник рудника в свою чергу втратила чотири мільйони доларів. Через заворушення на межі зриву опинився туристичний сезон на озері Іссик-Куль. !zn
Читайте також:
Масові заворушення на півночі Киргизії: взято в облогу найбільший золотий рудник республіки
В Киргизії трьох депутатів опозиції посадили на 1,5 року за заклики до захоплення влади
Киргизькі депутати зарізали 7 баранів прямо біля стін парламенту
Екс-президента Киргизстану заочно засудили до 24 років позбавлення волі