"Революційний сценарій необхідний... Ми виглядаємо так, як ніби зазнаємо поразки, тому нам потрібно мобілізувати багато людей", - зазначають учасники розмови. Крім того, вони пропонують створити групу з 200 осіб, щоб влаштувати акцію протесту і встановити намети на проспекті Руставелі в Тбілісі.
Першими продемонстрували аудіозапис лояльний уряду телеканал "Імеді" і Громадський мовник Грузії. При цьому джерело появи аудіозапису не повідомляється – обговорюється лише те, що запис "був поширена в інтернеті".
Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі закликав поліцію і спецслужби розслідувати появу аудіозаписів, на яких обговорюється підготовка акцій протесту в країні. Про це на брифінгу повідомила прес-спікер президента Ека Мишвеладзе.
"Дуже шкода, що в Грузії для створення суспільно-політичного настрою певним групам необхідно використання таємних записів, а після, їх поширення. Президент Грузії закликає правоохоронні органи провести компетентне розслідування у зв'язку з поширенням цих таємних записів, так і поширених раніше і відповісти на всі питання", - заявила Мішвеладзе.
Мішвеладзе додала, що Георгій Маргвелашвілі закликав свого попередника Михайла Саакашвілі утриматися від коментарів з приводу виборів у Грузії. На думку глави держави, Саакашвілі, який сьогодні займає посаду губернатора Одеської області, не повинен втручатися у виборчий процес.
"Президент Грузії закликає представника уряду України і високопоставленого чиновника України - буде краще, якщо він утримається від втручання у виборчий процес в Грузії, і буде добре, якщо він проявить стриманість від внесення заряду напруженості в такий важливий процес, як вибори", - заявила Мішвеладзе.
У зв'язку з цим Служба Держбезпеки Грузії порушила кримінальну справу про змову з метою повалення влади. Відомство повідомило, що вже сьогодні всі депутати, які вказані в запису, будуть викликані на допит.
Скандал з аудизаписью прокоментував і колишній президент Грузії, Саакашвілі. Він назвав ролик "бездарним монтажем".
Парламентські вибори в Грузії відбудуться 8 жовтня. У травні цього року Саакашвілі заявляв про намір повернутися в грузинську політику.
Ось той самий скандальний ролик: