Візит Путіна несе В’єтнаму вигоди, які змушують його ризикувати відносинами зі США – Reuters

Поділитися
Візит Путіна несе В’єтнаму вигоди, які змушують його ризикувати відносинами зі США – Reuters © unsplash.com/kris
Ханой проводить «бамбукову дипломатію», підтримуючи відносини з великими державами-суперниками

19 червня В'єтнам підготувався «розстелити червону доріжку» для російського диктатора Владіміра Путіна під час його візиту до Ханоя, який несе комуністичній владі країни як вигоди, так і ризики, зазначає Reuters. Очікується, що Путін прибуде В’єтнаму після візиту до Північної Кореї, де він зустрічався з Кім Чен Ином.

В'єтнам створив «обережні альянси» зі Сполученими Штатами і Європейським Союзом. Сполучені Штати вже засудили прийняття Ханоєм російського лідера.

«Це робить зупинку Путіна в Ханої особливо важливою для російського лідера», – передає агентство слова Александера Вувінга з розташованого Азійсько-Тихоокеанського центру досліджень безпеки Inouye. 

Росія та В’єтнам мають тісні історичні зв'язки і спільне комуністичне коріння. Десятки тисяч кадрів навчалися в колишньому Радянському Союзі під час холодної війни, в тому числі нинішній голова Комуністичної партії В'єтнаму Нгуєн Фу Чонг.

«Президент Володимир Путін – людина, яка зробила багато внеску у в'єтнамо-російські відносини. Він завжди має добрі почуття і турботу про В'єтнам і цінує відносини з в'єтнамським вищим керівництвом», – наводить Reuters цитату зі статті газети Міністерства оборони В'єтнаму Quan Doi Nhan Dan.

При цьому ключовий партнер В'єтнаму – Сполучені Штати, які покращили дипломатичні відносини з Ханоєм минулого року і є головним торговельним партнером В'єтнаму, – виступили проти візиту Путіна.

«Жодна країна не повинна надавати Путіну платформу для просування його агресивної війни або іншим чином дозволяти йому нормалізувати свої звірства», – заявив цього тижня речник посольства США в Ханої.

Тим не менш, В'єтнам має свої причини ризикувати гнівом інших дипломатичних партнерів у зв'язку з цим візитом, вважає Ян Сторі, старший науковий співробітник сінгапурського Інституту ISEAS.

«Ханой хоче, щоб Путін приїхав з кількох причин. По-перше, щоб продемонструвати, що В'єтнам проводить збалансовану зовнішню політику, яка не надає перевагу жодній з великих держав», – вважає Сторі, називаючи це «бамбуковою дипломатією».

Він нагадує, що Путін їде до Ханою після того, як В’єтнам відвідали президент США Джо Байден лідер Китаю Сі Цзіньпін.

Росія історично була основним військовим постачальником В'єтнаму, тому за оголошеннями про будь-які угоди щодо постачання зброї будуть уважно стежити.

Очікується, що Путін також оголосить про угоди в таких галузях, як торгівля, інвестиції, технології та освіта. 19 червня В'єтнам оголосив, що хоче, щоб російська державна нафтова компанія «Зарубєжнєфть» інвестувала в «зелену» енергетику в країні.

Нагадаємо, 19 червня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та російський диктатор Путін у Пхеньяні підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами. Договір передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі