Візит Керрі в Узбекистан приніс свободу опозиціонеру, який 21 рік просидів у в'язниці

Поділитися
Візит Керрі в Узбекистан приніс свободу опозиціонеру, який 21 рік просидів у в'язниці Мурод Джираев вийшов на свободу
Колишній депутат парламенту країни Мурод Джураєв перебував в ув'язненні з 1995 року.

Відомий опозиційний діяч 3, повідомляє Reuters.

63-річний Джураєв, випущений з виправної установи в місті Чирчик недалеко від Ташкента, провів в ув'язненні 21 рік.

Екс-депутат і член забороненої партії "Свобода" був засуджений до позбавлення волі у 1995 році за "спробу повалення конституційного ладу". У в'язниці він повинен був знаходитися 12 років, однак узбецька влада продовжувала термін кілька разів. Як зазначає "Радіо Свобода", вони пояснювали це тим, що Джураєв нібито порушував внутрішній порядок у в'язниці, наприклад, "неправильно чистив моркву".

Джураєв був депутатом парламенту в 1991 і 1992 році. У вересні 1994 року він був заарештований. Його прихильники заявили, що справа було політично вмотивована. Звільнення Джураєва відбулося через два тижні після того, як держсекретар США Джон Керрі зустрівся в Ташкенті з президентом Узбекистану Ісламом Карімовим, щоб обговорити двосторонні відносини.

Агентство "Фергана", публікуючи свіжу фотографію колишнього політичного в'язня, зазначає, що Мурад Джураєв "виглядає дуже постарілим і змарнілим, однак, він бадьорий". 10 листопада активісти правозахисного товариства "Эзгулик" відвідали в колонії Джураєва та розповсюдили заяву, в якій закликали владу країни звільнити в'язня, ґрунтуючись на принципах людяності та гуманізму.

Тим не менш, вплинув на долю Джураєва саме Керрі. Джерело агентства, знайоме з ситуацією, заявив: "Візит Керрі має до цього звільнення саме безпосереднє відношення. Ми чекали, що когось із політзеків звільнять перед його візитом або під час візиту. Але цього не сталося - навіть стали переживати. Тепер зрозуміло, що Штати готові розвивати співпрацю з Узбекистаном тільки за умови, якщо режим пом'якшить насильство і звільнить хоча б одну-дві знакові фігури".

Узбекистан зберігає притаманну країнам Центральної Азії цивілізаційну закритість. Узбецька влада періодично блокує доступ до низки інтернет-ресурсів, серед них фігурує і Facebook.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі