Візит Керрі в Сочі не означає відмову Обами від тиску на Росію – Ъ

Поділитися
Візит Керрі в Сочі не означає відмову Обами від тиску на Росію – Ъ відвідування Джоном Керрі Сочі не було лише візитом ввічливості © golos-ameriki.ru
Експерти закликають не сприймати активність Вашингтона як знак того, що Білий дім готовий до поступок Росії.

Після візиту держсекретаря США Джона Керрі в Сочі президент Обама направив в Росії відразу двох своїх високопоставлених представників: напередодні до Москви прибули заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд і спецпредставник з Сирії Девід Рубинстайн, повідомляє газета "Коммерсантъ".

Експерти закликають не сприймати активність Білого дому як готовність до поступок Росії. На головну роль для роз'яснення позиції США невипадково обрана Нуланд, яка має репутацію давнього критика Москви.

Перед Москвою Нуланд була в Києві. Очікуваної публічної критики на адресу українського керівництва з приводу буксують реформ так і не прозвучало.

"Приїзд в Москву відразу двох представників адміністрації Обами свідчить про те, що відвідування Джоном Керрі Сочі не було лише візитом ввічливості або заповненням дипломатичної паузи", - говорить генеральний директор Російської ради з міжнародних справ Андрій Кортунов. За його словами, через тиждень ми бачимо перші реальні результати його зустрічей з Сергієм Лавровим і Володимиром Путіним. США посилають сигнал про готовність до продовження діалогу, нехай і в обмежених параметрах. Крім України другою найважливішою темою стає сирійське врегулювання, де з'являється нова можливість для торгу про майбутній діалог між президентом Асадом і опозицією, а також про співробітництво Москви і Вашингтона у протидії загрозі "Ісламської держави".

Говорячи про візит Нуланд, експерт вважає, що "цього разу вона грає, радше, позитивну роль, продовжуючи "сочинські напрацювання" свого шефа". "Втім, це не означає, що в її завдання не буде входити озвучування якихось жорстких формулювань по Україні, які як чорнову роботу поклав на свого заступника держсекретар Керрі", - сказав він.

Професор Вищої школи економіки Олександр Домрин вважає, що поїздка Нуланд до Москви через тиждень після візиту в Сочі Джона Керрі свідчить про новий розподіл ролей у Держдепі США. У той час як Керрі змушений грати роль доброго слідчого, вважаючи за краще обходити гострі кути і робити акцент на збереженні можливості діалогу з Росією, Нуланд з її традиційно жорстким підходом більш органічно підходить на роль злого слідчого. "Саме на неї покладається завдання донести до Москви думка, що візит Керрі в Сочі зовсім не слід інтерпретувати як готовність президента Обами відмовитися від тиску на Кремль і пом'якшити свою позицію щодо України заради нового зближення з президентом Путіним", - говорить він.

За його словами, візит Нуланд - це спроба збереження статус-кво в російсько-американських відносинах, але при більш активної ролі США в українському врегулювання.

Читайте також: Візит Керрі не поліпшив відносин Росії і США - Держдеп

Раніше видання Wall Street Journal теж підводило підсумки візиту Керрі в Сочі: Путін може захопити все, що хоче.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі