Безумовно, влада Росії не визнає, що криза в Україні грає її на руку. І її інтерес полягає не в територіальних надбаннях, пише видання.
Як вважає автор статті, існують дві реальності в ситуації навколо конфлікту в Україні, які не перетинаються. В одній з них Москва діє в Україні, все більше загострюючи конфлікт. І інша, де авторитарно-агресивний режим Путіна грає свою роль на сцені дипломатії, вона постійно закликає до миру та ще й хоче впливати на конфлікт.
Ці два "світи" перетинаються, коли приходить усвідомлення про те, що нескінченні заклики Росії - це засоби війни. Виходить якась постійна гра з Заходом у терпіння. Зараз складно повірити в деескалацію ситуації. Особливо після обстрілу зупинки у Донецьку, у результаті чого загинули 13 мирних громадян.
Європейці добре розуміють цей конфлікт, щоб бути терплячими. Існуючі санкції проти Росії були з самого початку ознакою їх єдності, яке, мабуть, здивувало Путіна.
"Найбільша дилема полягає в тому, що саме тоді, коли санкції починають працювати і російське населення починає відчувати на собі економічні проблеми, Путін починає посилювати військову агресію в сусідній країні", - йдеться в статті.
Видання зазначає, що з усього можна зробити висновок: росіяни дійсно вірять у пропаганду. Більшість громадян РФ вірять у загрозу з боку Заходу. Відмовитися від своєї позиції було б поразкою для Путіна, втратою обличчя.
"Насправді завдання президента РФ не є завоювання території, на відміну від цілей ідеологічно налаштованих бойовиків. Ця війна йому потрібна, у Путіна є великий стимул, щоб підтримувати її", - йдеться в статті.
Як пише видання The Washington Times, війна в Україні не є замороженим конфліктом. Політика США щодо України "провальна", загострення ситуації в Донбасі можна було уникнути.