Війна стала щоденною рутиною для мешканців Росії – Le Temps

Поділитися
Війна стала щоденною рутиною для мешканців Росії – Le Temps Війна стала нормою для росіян © The Times
Експерти кажуть, що росіяни хочуть війни, але переможної і такої, щоб їх особисто не стосувалася.

Впродовж 16 років президентства Володимира Путіна війна у різних її проявах була нормальним явищем. Експерт Московського центру Карнегі Андрій Колесніков переконаний, що війна стала для росіян "повсякденною рутиною".

Про це на сторінках швейцарського видання Le Temps пише оглядач Емануель Гріншпан, додаючи, що саме бойові дії в інших країнах стали головною компенсацією економічних і соціальних проблем, від яких страждають жителі Росії сьогодні. Саме це забезпечує Кремлю підтримку виборців.

"Сьогоднішньому російському режиму вдалося повернути війні міфологічний "героїзм", допомогти їй здобути дух "справедливості" і переконати населення власної країни, що парадоксальним чином агресія – це оборонна війна, тому що оточену фортецю потрібно захищати", - пояснив Колесніков.

Він додав, що у росіян, які насправді стали "заручниками уявної фортеці", за часи президентства Путіна з'явився "стокгольмський синдром". Вони проявляють симпатію до свого справжнього кривдника і готові жертвувати власними інтересами, аби лише зберегти нинішній режим.

Росіяни готові підтримати ідею "справедливої і оборонної війни" і навіть приховувати жертви, щоб "не допустити паніки".

"Тут працює психологія оточеної фортеці. Ми зіштовхуємось зараз з кліше, що Росія не може існувати без потужної армії. Особливо зараз, коли вона нібито знову стала великою державою і геополітичним гравцем", - пояснює соціолог "Левада-Центру" Олексій Левінсон.

Колесніков додає, що росіяни добре розуміють, що нинішня криза в Росії триватиме довго. Однак це усвідомлення ще поки не підриває їхню симпатію до влади, а війна компенсує падіння рівня життя. На думку російського експерта, відповідь на питання: "Чи хочуть росіяни війни?" проста: "Так, але росіяни хочуть переможну війну, яка не буде стосуватися їх особисто". Вони бояться повторення радянського досвіду в Афганістані чи вже "путінського" у Чечні. Тож у воєнної пропаганди Кремля теж є свої межі.

Нещодавно в ОБСЄ розповіли про участь армії РФ у війні на сході України. Спостерігачі підтвердили, що з самого початку своєї роботи фіксують факти, які можуть свідчити про участь Росії в конфлікті в Донбасі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі