Про це на сторінках швейцарського видання Le Temps пише оглядач Емануель Гріншпан, додаючи, що саме бойові дії в інших країнах стали головною компенсацією економічних і соціальних проблем, від яких страждають жителі Росії сьогодні. Саме це забезпечує Кремлю підтримку виборців.
"Сьогоднішньому російському режиму вдалося повернути війні міфологічний "героїзм", допомогти їй здобути дух "справедливості" і переконати населення власної країни, що парадоксальним чином агресія – це оборонна війна, тому що оточену фортецю потрібно захищати", - пояснив Колесніков.
Він додав, що у росіян, які насправді стали "заручниками уявної фортеці", за часи президентства Путіна з'явився "стокгольмський синдром". Вони проявляють симпатію до свого справжнього кривдника і готові жертвувати власними інтересами, аби лише зберегти нинішній режим.
Росіяни готові підтримати ідею "справедливої і оборонної війни" і навіть приховувати жертви, щоб "не допустити паніки".
"Тут працює психологія оточеної фортеці. Ми зіштовхуємось зараз з кліше, що Росія не може існувати без потужної армії. Особливо зараз, коли вона нібито знову стала великою державою і геополітичним гравцем", - пояснює соціолог "Левада-Центру" Олексій Левінсон.
Колесніков додає, що росіяни добре розуміють, що нинішня криза в Росії триватиме довго. Однак це усвідомлення ще поки не підриває їхню симпатію до влади, а війна компенсує падіння рівня життя. На думку російського експерта, відповідь на питання: "Чи хочуть росіяни війни?" проста: "Так, але росіяни хочуть переможну війну, яка не буде стосуватися їх особисто". Вони бояться повторення радянського досвіду в Афганістані чи вже "путінського" у Чечні. Тож у воєнної пропаганди Кремля теж є свої межі.
Нещодавно в ОБСЄ розповіли про участь армії РФ у війні на сході України. Спостерігачі підтвердили, що з самого початку своєї роботи фіксують факти, які можуть свідчити про участь Росії в конфлікті в Донбасі.