Як повідомила Вулканічна обсерваторія Аляски, підвищена температура поверхні при виверженні вулкана, яке відбулося 7 січня, свідчить про наявність у каналі кратера активної лави, повідомляє Радіо Свобода.
За словами експертів, вітер зносить хмарау попелу на північний схід в Берингове море, поки ще північніше маршрутів реактивних літаків, що літають між Північною Америкою та Азією.
За даними супутникових знімків, зараз хмара попелу сягає у висоту 7010 метрів. Національна метеорологічна служба США вже видала попередження для авіаторів про наявність хмари попелу цієї висоти.
На острові Унімак також є селище з приблизно 40 жителями, але, як кажуть фахівці, виверження їм не загрожує, якщо тільки не зміниться напрямок вітру.
Вулкан Шишалдіна (названий в честь першопрохідців, нині частіше називають Шишалдін) - один з найактивніших вулканів Алеутського вулканічного регіону.
Дрібний вулканічний попіл здатний підніматися в атмосферу на значні висоти і залишатися в повітрі тривалий час. Він може виводити з ладу реактивні двигуни сучасних пасажирських літаків, плавлячись від високої температури в двигуні і налипаючи на лопаті турбіни. Тому в таких випадках вводять заборони на польоти.
Найбільший такий зрив повітряного руху, що охопив велику частину Європи і тривав більше тижня, стався в 2010 році в результаті виверження вулкана Ейяфьятлаєкютль в Ісландії. Тоді було скасовано понад 100 тисяч авіарейсів, що склало майже половину обсягу повітряного руху і охопило близько 10 мільйонів пасажирів.
Boeing 737 авіакомпанії МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту імені Імама Хомейні в Тегерані. Про це повідомляють іранські інформагентства ISNA і Shebab.
За даними ЗМІ, на борту літака знаходилися 180 пасажирів і членів екіпажу. Як зазначає сервіс Flightradar24, остання інформація про місцезнаходження літака була отримана в районі міста Паранд недалеко від Тегерана.
Літак належав компанії МАУ і прямував до Києва. Люди загинули.