Виведення військ з Афганістану стало найбільш ризикованим кроком Байдена — BBC

Поділитися
Виведення військ з Афганістану стало найбільш ризикованим кроком Байдена — BBC © Flickr/White House
Таке рішення може дестабілізувати регіон.

«Настав час закінчити найдовшу війну Америки», - заявив президент США Джо Байден, оголосивши про виведення всіх американських військ з Афганістану. Теперішній американський лідер ще в часи перебування на посаді віцепрезидента в адміністрації Барака Обами часто виступав проти масштабної військової присутності США в регіоні. Байден пообіцяв завершити процес, який минулого року ініціював його попередник Дональд Трамп, але це може бути дуже ризикованим рішенням, пише BBC.

Байден встановив символічний кінцевий термін виведення американських військових із Афганістану - 11 вересня, 20-та річниця терористичного нападу, який спонукав США розширити військову присутність у регіоні.

Хаотична політика Трампа певною мірою «захистила» Байдена від значної критики, навіть з боку «консервативних політичних яструбів».

Лідер республіканців у сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення Байдена «серйозною помилкою», але інші представники Республіканської партії США, такі як сенатор від штату Техас Тед Круз та сенатор від штату Міссурі Джош Хоулі, підтримали ідею виведення американських військ.

Однак, це рішення Байдена зіштовхнулося із невеликим спротивом з боку американської громадськості, що включає громадян, які були ще дітьми, коли почалася війна, і, можливо, навіть не можуть пояснити, чому саме вона почалася.

Наразі в Афганістані перебуває близько 3 500 американських солдатів - порівняно з більш ніж 100 тисячами десять років тому. Під час свого виступу Байден нагадав, що в результаті конфлікту загинули 2 488 американських солдатів.

«Пора американським військам повернутися додому», - сказав американський президент.

«Ми не можемо продовжувати цикл розширення нашої військової присутності в Афганістані, сподіваючись створити ідеальні умови виведення американських військ у майбутньому, очікуючи іншого результату», - продовжив Байден.

«Я четвертий американський президент, який очолює присутність американських військ в Афганістані. Два республіканці. Два демократи. Я не передам цю відповідальність п'ятому лідеру», - сказав Байден.

Байден віддав честь американським солдатам, які загинули в Афганістані, відвідавши Арлінгтонське національне кладовище. Він хотів нагадати нації про ціну крові, яку вона заплатила за 20-річний конфлікт.

Хоча короткостроковий політичний мінус від виведення решти американських солдатів, швидше за все, мінімальний, цей крок несе великі ризики для Байдена у довгостроковій перспективі.

Якщо «Талібан» отримає владу і розправиться з правами жінок, або якщо нація знову стане полем для проведення бойових дій екстремістів, американська громадськість може притягнути Байдена до відповідальності, а критики американського президента отримають нову «зброю проти нього».

Байден заявив, що США будуть продовжувати підтримувати урядові сили безпеки Афганістану і заохочувати мирні переговори з лідерами повстанців. Але цього може бути недостатньо для забезпечення стабільності в регіоні.

Покоління американців пам’ятає різке падіння Південного В’єтнаму після виходу США з цієї країни - і звинувачення в тому, що саме Америка несе відповідальність за подальше кровопролиття.

Подібні наслідки після виведення військ США з Афганістану можуть залишити серйозні шрами на історії американської нації.

Однак, зменшення військової присутності в регіоні дозволить Байдену претендувати на припинення «найдовшої війни Америки» та зосередитися на внутрішніх викликах. Така позиція знаходиться на твердому політичному грунті - поки що, резюмує BBC.

У США повідомили про плани держави після відходу з Афганістану. Сполучені Штати мають намір зосередити свою увагу на тихоокеанському напрямку.

«У західній частині Тихого океану виникли серйозні проблеми, а Афганістану дійсно приділяли надто багато часу, фокусу і уваги з боку керівництва», - сказали в Білому домі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі