Випробування міжконтинентальних ракет КНДР змушують Вашингтон нервувати - The Economist

Поділитися
Випробування міжконтинентальних ракет КНДР змушують Вашингтон нервувати - The Economist Вашингтону варто подумати над тим, щоб почати збивати північнокорейські ракети на старті. © 163gorod.ru
Випробувані Пхеньяном ракети, схоже, можуть досягти цілей на Алясці.

Коли на початку року Північна Корея оголосила, що вона на фінальній стадії розробки міжконтинентальних балістичних ракет, президент США Дональд Трамп посміявся: "Цього не станеться".

Тож, можливо, зовсім не випадково те, що Пхеньян обрав День незалежності Америки для їх випробування.

Про це пише The Economist. Насправді, хоч заява КНДР про успішну розробку міжконтинентальних ракет може бути технічно правильною, Кім Чен Ину, вірогідно, доведеться зачекати ще кілька років, перш ніж заявити, що у нього з'явилася можливість завдати ядерного удару по Лос-Анджелесу чи Нью-Йорку. Але все одно для американської верхівки оголошення про успіхи північнокорейської ракетної програми стали неприємним феєрверком на 4-те липня.

Ракета Пхеньяна летіла впродовж 37 хвилин і впала за 930 кілометрів від місця, де була запущена. Але за оцінками Девіда Райта з Union of Concerned Scientists, за висхідної траєкторії вона здатна подолати 2800 кілометрів, а при більш пологій траєкторії вона зможе досягти цілі на відстані 6700 кілометрів. Цього вистачить, щоб вдарити по Алясці, але не достатньо, щоб досягти материкової Америки чи Гаваїв. Втім, зазвичай міжконтинентальними ракетами вважають ті, які можуть подолати мінімум 5500 кілометрів. Тож КНДР, з технічної точки зору, має право стверджувати, що у неї тепер є і така стратегічна зброя.

Почувши новини про нові випробування у КНДР, Дональд Трамп написав на Twitter: "Північна Корея знову запустила ракету. Цьому хлопцю що, немає чим зайнятися в житті? Не думаю, що Японія і Південна Корея будуть з цим миритися і надалі. Можливо Китай жорсткіше натисне на Північну Корею і покладе край цьому нонсенсу!".

Однак, на думку видання, втручання Пекіна малоімовірне. Трамп вже визнав, що його сподівання на це виявилися марними. Два тижні тому Трамп написав у Twitter, що Китай спробував вплинути на сусідню країну, "але це не спрацювало". Також американський президент, здається, зрозумів, що застосування військової сили проти КНДР - це дуже крайній захід. Нещодавно міністр оборони США Джеймс Меттіс визнав, що війна проти Північної Кореї може стати "катастрофою" і "найгіршою битвою у житті багатьох людей".

Під час зустрічі у Вашингтоні минулого тижня президент Південної Кореї Мен Чже Ін сказав Трампу, що діалог з північним сусідом лишається відкритим. Але, здається, Кім Чен Ин не дже зацікавлений у ньому, зважаючи на випробування ракет. Лишається лише варіант, за якого Америка оголосить, що буде збивати північнокорейські ракети на старті. Якщо Пхеньян не зможе проводити випробування, він не зможе розвивати міжконтинентальні ракети.

Однак, за словами експерта Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана, це вдасться зробити лише тоді, коли Японія і США розмістять ракети-перехоплювачі Block 2A на кораблі в японській акваторії. Вони на 50% швидші, ніж Block 1, які використовуються зараз. Однак, на початку червня Block 2A провалилися на випробуваннях, тому не варто чекати, що нові швидкі ракети-перехоплювачі поставлять на озброєння найближчим часом. Зважаючи на темп розвитку ракетної програми КНДР, міжконтинентальні ракети у Кім Чен Ина можуть з'явитися раніше, ніж будуть готові нові ракети-перехоплювачі.

Нагадаємо, 4 липня Північна Корея заявила про успішне випробування міжконтинентальної балістичної ракети, що має здатність "вразити будь-яку точку на Землі".

За даними розвідки, 3 липня КНДР провела випробування балістичної ракети середньої дальності, яка здатна вразити цілі на території Японії та Південної Кореї.

Ракета перебувала в польоті 40 хвилин, після чого впала в море в винятковій економічній зоні Японії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі