Викриття та арешт австрійськими спецслужбами колишнього полковника Збройних сил країни, який багато років працював на Росію, дає Австрії непоганий привід дистанціюватися від путінського режиму, йдеться в статті одного з провідних австрійських видань Der Standard, передає "Укрінформ".
"Закулісна сторона шпигунської справи залишається невідомою. Але вона в будь-якому разі дає уряду привід відсторонитися ще на трохи більшу дистанцію від Путіна. Те, що це сталося, є добрим знаком", - йдеться у публікації під назвою "Російський акт шпигунства: привід для корекції курсу".
Як зазначає автор статті Ерік Фрей, факт того, що Кремль завербував по світу безліч шпигунів, дивувати нікого не повинен, як і той факт, що це не обійшло стороною й Австрію. Фрей переконаний, що та драматичність, продемонстрована канцлером Себастіаном Курцем (OVP) та міністром оборони Маріо Кунасеком (FPO) під час ранкової прес-конференції з приводу інциденту, висмоктана з пальця і лише показує, на яких хитких ногах стоїть політика "Австрійської народної партії" (OVP) та "Австрійської партії свободи" (FPO) щодо Росії.
"В особі FPO зараз в уряді знаходиться партія, чиї функціонери обожнюють Путіна і сприймають Росію як справжнього союзника. Це дискредитує країну у Європейському Союзі і змушує канцлера Себастіана Курця, який хоче позиціонувати себе як проєвропейського, знаходити складний баланс. Так, Відень критикує накладені з-за України санкції, але завжди голосує за їх продовження", - йдеться в статті.
9 листопада федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про те, що міністр закордонних справ країни Карін Кнайсль скасувала поїздку в Росію через затримання полковника австрійської армії у відставці, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ. Поїздка в РФ планувалася 2-3 грудня.