Про це політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор говорить в подкасті The Daily Vertical, нагадуючи, що завдяки міжнародному консорціуму журналістів, які проводять розслідування, тепер стало відомо про велику кількість банків, підставних компаній і офшорних фондів, які працюють фактично в якості "міжнародних машин для відмивання грошей" для лідера Кремля і його близьких друзів.
"Які ще докази потрібні, щоб нарешті зрозуміти, що режим Володимира Путіна – це кримінальний синдикат, який маскується під державу. Але найбільшим питанням для мене лишається, що ж буде далі", - говорить Вітмор.
Автор нагадує, що росіяни масово підтримують Путіна за "підняття Росії з колін". Але чи будуть вони так любити свого президента після цього скандального викриття. Або чи буде міжнародна спільнота якось протидіяти загрозі з боку міжнародної корупційної мережі, створеної президентом Росії. Чи будуть на Заході далі звучати голоси, які закликають уряди поважати так звані "легітимні інтереси" Кремля і скасувати санкції, які були введені після анексії Криму і початку війни проти України.
"Роками корумпованість цього режиму добре фіксувалася як в Росії, так і на Заході, як у великих масштабах, так і в малих. Але це ніколи не призводило до будь-яких змін. Тож чому це повинно вплинути на щось зараз", - вважає оглядач.
Тим часом, у Кремлі прокоментували розслідування про офшорні мільярди Путіна. Зокрема, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що викриття спрямоване проти Росії. І його мета нібито "дестабілізувати" країну.
Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.
Хоча в матеріалах також йдеться про те, щопрезидент України Петро Порошенко у 2014 році створив три офшорні компанії.