Використання відновлюваної енергії має зрости у вісім разів для досягнення кліматичних цілей — The Guardian

Поділитися
Світ уже подолав пік попиту на нафту під час пандемії коронавірусу, а попит на газ повинен досягти піку протягом найближчих трьох років.

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії заявляє, що протягом трьох десятиліть можуть знадобитися інвестиції у 131 трлн доларів у відновлювані джерела енергії. Згідно зі звітом агенції, виробництво відновлюваної електроенергії має зростати у вісім разів швидше, щоб зупинити глобальне потепління, пише британська газета The Guardian.

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії заявило, що необхідні термінові дії, які дозволять не відставати від зростання попиту на електроенергію, що може потребувати загальної суми інвестицій у відновлювальні джерела до 2050 року в розмірі 131 трильйона доларів.

Генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії Франческо Ла Камері сказав, що "вікно можливостей" для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди швидко закривається.

«Останні тенденції показують, що розрив між тим, де ми знаходимось і де ми маємо бути, не зменшується, а збільшується. Ми рухаємось не в тому напрямку. Нам потрібне різке прискорення енергетичних переходів, щоб зробити вагомий поворот. Час буде найважливішою змінною для оцінки наших зусиль», - каже гендиректор агенції.

У звіті відомства йдеться, що для того, аби зупинити глобальне підвищення температури, до 2050 року електроенергія повинна перевищувати використання викопного палива як основне джерело енергії, оскільки все більша кількість країн електрифікує транспорт та опалення, щоб допомогти скоротити викиди вуглецю.

Чиста електроенергія також буде користуватися великим попитом для виробництва «зеленого водню» для спалення у важкій промисловості та на виробничих підприємствах, де пряма електрифікація неможлива.

Зростання масштабів споживання електроенергії може означати, що вона складе трохи більше половини всієї енергії, споживаної до 2050 року, порівняно з 21% у 2018 році. Викопне паливо складає майже дві третини споживання енергії за останні роки, але його частку в світовій енергетиці можна зменшити до 10% до 2050 року.

Агенція вважає, що світ вже подолав пік попиту на нафту під час пандемії коронавірусу, а попит на газ повинен досягти піку протягом найближчих трьох років.

Сценарій відомства суттєво контрастує з майбутнім, яке моделюють нафтогазові гіганти. Великі нафтогазові компанії очікують, що попит на газ буде продовжувати зростати щонайменше до середини 2030-х років, перш ніж почне зменшуватися.

Агенція очікує, що до 2050 року частка нафти у світовому споживанні енергії скоротиться до 4%, попит на газ досягне піку в 2025 році, а потім його частка в світовій енергетиці знизиться до 6%, тоді як частка вугілля знизиться до 2%.

Директор відомства вважає, що є “кілька сприятливих елементів”, які можуть пришвидшити перехід до чистої енергетичної системи. Економіки, відповідальні за понад половину світових викидів вуглецю у світі, пообіцяли стати вуглецево нейтральними до 2050 року, фінансові ринки та інвестори звертаються до стійких інвестицій, а COVID-19 продемонстрував ризики прив'язки економік до фінансових прибутків від викопного палива, зазначає керівник агенції.

«Оскільки уряди перекачують величезні суми на допомогу та відновлення після пандемії, інвестиції повинні підтримувати енергетичний перехід. Настав час діяти, і країни можуть прокласти шлях до кліматично безпечної політики та справедливої ​​енергетичної системи, придатної для XXI століття», - каже Франческо Ла Камері.

Раніше на Північному полюсі американське управління океанографії і атмосфери зафіксувало різке потепління. Зазначалося, що в 2020 році Північний полюс нагрівався удвічі швидше решти планети. Критична позначка вперше побила рекорд, який був встановлений в 2012 році. Так, в управлінні океанографії і атмосфери припустили, що в 2040-2060 рр. влітку в Арктиці може взагалі не залишитися морського льоду, а на Алясці зникне багаторічна мерзлота.

Так, фахівці не можуть сказати, що ситуація покращиться і станеться повернення до оптимального температурного рівня, який останній раз був зафіксований в 2006 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі