У М'янмі в неділю, 7 лютого, тривають протести проти військового перевороту. На вулиці міст вийшли десятки тисяч людей, протести стали найчисленнішими з часів «шафранової революції» 2007 року, пише Reuters.
В Янгоні, найбільшому місті країни, протестувальники вийшли на акції в червоних сорочках, вони несли прапори і повітряні кулі того ж відтінку. Червоний - колір правлячої «Національної ліги за демократію» (НЛД).
Учасники акції скандували «Ми не хочемо військової диктатури! Ми хочемо демократії!» і вимагали звільнення лідерки НЛД Аун Сан Су Чжі. Дехто з них ніс фотографії обраної лідерки.
Протестувальники з різних районів зібралися біля Пагоди Суле в центрі міста - знакового місця боротьби жителів країни за демократію і реформи. Біля Пагоди збирались учасники «шафранової революції» і протесту 1988 року.
Озброєні поліцейські виставили барикади, але не намагалися зупинити учасників протестів. Деякі протестувальники дарували поліції квіти і салютували трьома пальцями - символом опору військовому перевороту в країні.
Попри відносно мирний характер протесту, в місті Мьяваді поліція стріляла в учасників гумовими кулями, є поранені. Державні ЗМІ протести в Янгоні не висвітлювати, інтернет в М'янмі заблоковано.
Нагадаємо, 2 лютого військові М'янми звільнили більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого.
На виборах у листопаді партія Су Чжі отримала 396 з 476 місць в об'єднаній нижній і верхній палатах парламенту. Виборча комісія підтвердила цей результат.
Але військові після виборів заявили про масштабні порушення. Виборча комісія відхилила ці претензії як бездоказові. Військовий переворот стався в день, який мав стати першим у каденції нового парламенту. Замість цього Су Чжі та інші депутати, які мали складати присягу, були затримані.
Докладніше про те, що відбувається в М'янмі, читайте в новині ZN.UA «Військовий переворот в М'янмі: що відбувається і що буде далі».