Військова хунта М'янми може перевести колишню лідерку Аун Сан Су Чжі під домашній арешт — Reuters  

Поділитися
Військова хунта М'янми може перевести колишню лідерку Аун Сан Су Чжі під домашній арешт — Reuters   © European Parliament / Flickr
Аун Сан Су Чжі оскаржує вироки.

Військовий уряд М'янми може перевести повалену демократичну лідерку Аун Сан Су Чжі з в'язниці під домашній арешт у столиці. Про це повідомляє Reuters.

78-річна Аун Сан Су Чжі перебуває під вартою з моменту свого арешту на початку 2021 року, коли військові скинули її демократичний уряд у результаті перевороту і розпочали криваві репресії проти опонентів, під час яких тисячі людей були ув'язнені або вбиті.

Агентство AP процитувало неназваного представника служби безпеки, який заявив, що цей крок був актом милосердя до ув'язнених у межах релігійної церемонії, яка має відбутися наступного тижня. BBC з посиланням на "джерело, близьке до в'язниці" повідомило, що її, можливо, вже перевели до будинку, який зазвичай використовують урядовці. Reuters не змогло самостійно перевірити ці повідомлення або місцезнаходження Су Чжі.

Су Чжі оскаржує вироки після того, як вона була визнана винною у скоєнні злочинів від фальсифікації виборів до корупції. Загалом вона може провести за ґратами 33 роки.

Багато західних урядів засудили ставлення хунти до Су Чжі та інших, закликаючи до їхнього звільнення.

Цього місяця міністр закордонних справ Таїланду заявив, що нещодавно зустрівся з Су Чжі, ставши першим іноземним чиновником, якому було надано доступ до неї з часу її ув'язнення більше двох років тому.

Зустріч відбулася в той час, коли регіональна група країн Південно-Східної Азії АСЕАН намагалася узгодити підхід до того, як покласти край кризі в М'янмі, яка є її членом.

Військовий переворот у М'янмі відбувся у лютому 2021 року. Генерали називають його відповіддю на порушення на виборах 2020 року, на яких партія Су Чжі перемогла з великою перевагою. При цьому, доказів порушень військові не надали.

Експерти вважають, що військова хунта намагається назавжди придушити лідерку, яка в минулому вже багато років провела під домашнім арештом. У червні 2022 року Су Чжі переводили до одиночної тюремної камери в столиці країни. Контакти колишньої лідерки з навколишнім світом обмежені. Крім того, під вартою перебувають деякі соратники Су Чжі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі