Війна в Україні була головною темою міжнародної конференції «Діалог Шангрі-ла» у Сінгапурі

Поділитися
Війна в Україні була головною темою міжнародної конференції «Діалог Шангрі-ла» у Сінгапурі
Діалоги показали, що Китай, як і раніше, відмовляється зайняти рішучу позицію у зв'язку з російським вторгненням в Україну.

Війна в Україні та все більш напружені відносини між США та Китаєм фігурували майже на кожному засіданні міжнародної конференції «Діалог Шангрі-ла» у Сінгапурі, який завершився у неділю після трьох днів дискусій, повідомляє "Голос Америки".

Міністр оборони Китаю Вей Фенхе, виступ якого прозвучав в останній день зустрічі, заявив, що покращення двосторонніх відносин з його країною залежать від США і що зараз відносини перебувають на критичному етапі.

Крім того, на конференції було обговорено питання відносин Китаю з Росією. Вей заявив, що Китай підтримує мирні переговори між Україною та Росією, і що Пекін не надавав Росії жодних матеріальних засобів. Він сказав, що надання зброї та запровадження санкцій не допоможе ситуації.

Звертаючись до питання Тайвану, міністр оборони Вей сказав, що позиція Китаю щодо острова залишається незмінною. Він сказав, що китайський уряд прагне «мирного возз'єднання» з Тайванем, але залишає за собою «інші варіанти».

Раніше, у своєму виступі на зустрічі в суботу, міністр оборони Ллойд Остін заявив, що США підтримуватимуть своїх союзників, включаючи Тайвань.

Діалог Шангрі-Ла – це головний в Азії безпековий форум, і цього року в ньому взяли участь 575 делегатів з 40 країн, включаючи дипломатів, представників оборонних відомств та виробників зброї. Росія була запрошена на конференцію.

Відносини між США та Китаєм зазвичай домінують на щорічній зустрічі у Сінгапурі, але цього року на перший план вийшло вторгнення Росії до України.

Головною подією стало звернення до учасників зустрічі з відеозв'язку президента України Володимира Зеленського, який попередив делегатів, що вторгнення до його країни загрожує міжнародній системі правопорядку та ставить увесь світ під загрозу продовольчої кризи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі