У британському суспільстві зростає розуміння того, наскільки складним і болючим буде процес виходу країни з ЄС. Сумнівно, що знайдеться яка-небудь інша країна в Європі, яка, спостерігаючи за переговорами, наважиться піти слідом за нею, пише в своїй статті для DT.UA експерт Олексій Коваль.
"Навіть найбільш твердолобі прихильники виходу з ЄС уже визнали, що зробити Brexit успішним буде складно, і що тепер навряд чи знайдеться якась інша країна в Європі, яка, спостерігаючи за переговорами про вихід Великої Британії з ЄС, зважиться піти слідом за нею", - зазначає автор.
За його словами, після початку переговорів щодо Brexit виникли нові тертя між прем'єр-міністром Терезою Мей, членами британського кабінету і низкою впливових представників партії, які критикують очільницю уряду за неправильно обрану тактику.
"Зокрема, збурювачем спокою став канцлер казначейства Сполученого Королівства (міністр фінансів) Філіпп Хеммонд. Він почав відкрито говорити, що всередині британського кабінету є різні підходи до ведення переговорів стосовно Brexit", - додав Коваль.
Так, Хеммонд вважає, що прем'єр та її колеги роблять наголос на темі міграції, в той час як варто було б приділити увагу мінімізації наслідків від Brexit для громадян країни і не допустити падіння життєвого рівня. Канцлер наполягав на тому, щоб не відкладати рішення питань торгівлі та майбутніх економічних відносин з Європою на другий етап переговорів.
Як зазначає автор, ці конфлікти викликали стурбованість Терези Мей, яка заявила, що "недоторканних" міністрів у кабінеті не буде. Явно з натяком на те, що міністр фінансів може позбутися своєї посади, якщо продовжить вносити сум'яття в уряд.
Детальніше про результати переговорів між ЄС і Великобританією за Brexit читайте у статті Олексія Коваля "Brexit: час платити за рахунками" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".