Президент Росії Володимир Путін слід традицій Радянського союзу, намагаючись зберегти в таємниці причини його відсутності на публіці, пише німецьке видання Die Welt.
Путін повинен був вилетіти в Казахстан в четвер. Але раптом візит був відкладений на невизначений термін. Офіційно ні Кремль, ні Астана не дали пояснень у зв'язку зі скасуванням зустрічі. Але неофіційно анонімні чиновники з Казахстану повідомили агентству Рейтер: "Здається, Путін хворий". Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков спростував цю інформацію.
Здоров'я глави російської держави - чутливе питання. Навіть у Радянському Союзі, інформацію про захворювання генеральних секретарів КПРС охороняли як державну таємницю. "Путін йти шляхом цієї традиції. Це (чутки про хворобу - ред.) не підтримує імідж сильної людини, яка завжди виглядає здоровою, завжди напоготові, без ознак слабкості або втоми", - йдеться в статті.
Навіть найменший недолік може, за логікою Кремля, зіграти на руку ворогові. Таким чином, робиться все можливе, щоб розвіяти будь-які сумніви з приводу будь-яких проблем зі здоров'ям у російського президента - це тема табу в Росії.
Тим не менш, разюче, але Путін не з'являвся на публіці більше тижня. Востаннє журналісти бачили його 5 березня, коли він зустрівся в Москві з прем'єр-міністром Італії Маттео Ренці. На наступний день у російського лідера було заплановано закрите засідання Ради безпеки РФ і зустрічі з міністрами оборони і фінансів. На підтвердження цього прес-служба Кремля опублікувала фотографії з зустрічі.
"Але зовнішність, як з'ясували російські журналісти, оманлива", - йдеться в статті. автор. Так, 8 березня, Путін начебто повинен був брати участь у заході з нагоди Міжнародного жіночого дня. На відео з Кремля видно, як Путін розмовляє з матерями, чиї діти відзначилися особливими успіхами в бізнесі, спорті та культурі. Але в дійсності ж, як написала газета "РБК" з посиланням на слова однієї з учасниць, зустріч відбулася ще 5 березня. "Путін вже тоді виглядав втомленим", - йшлося у публікації.
9 березня Путін підписав два закони, а 10-го він нібито зустрівся з губернатором Ямало-Ненецького автономного округу. Кремль знову опублікував підтверджують зустріч фотографії, але за даними все тієї ж газети "РБК", в той день губернатор не був у Кремлі.
11 березня прес-служба Кремля опублікувала повідомлення про те, що Путін зустрівся з губернатором Карелії. "І знову було офіційне фото. Просто нерозумно: рівно тиждень тому регіональна газета в Карелії вже повідомляла про цю зустріч. І це породило сумніви в правдивості Кремля", - зазначає видання.
Спекуляції на тему можливого захворювання Путіна підігріваються через неприйняття участі в щорічній колегії ФСБ і урочистої церемонії підписання договору з Південною Осетією.
І знов прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президент "абсолютно здоровий. Існує суперечність між офіційною версією і фактами. У соціальних мережах користувачі цікавляться, помер чи Путін, чи не стався переворот в Росії.
Два роки тому публіка вже була спантеличена питанням здоров'я російського президента, коли він раптом скасував кілька поїздок і проводив зустрічі тільки у своїй резиденції під Москвою. Можливо, він мав проблеми зі спиною. Але офіційно його прес-секретар заявляв, що президент був здоровий.
"На цей раз Путін не може довго бути відсутнім на публіці. У понеділок в Росії буде відзначатися річниця приєднання Криму. Якщо президент РФ в ній не буде брати участь, то причини його відсутності дійсно серйозні", - резюмує видання.
Повідомлялося, що в Росії пройдуть масові святкування річниці анексії Криму. У Криму святкування будуть проводитися цілий тиждень. 16 березня на півострові пройдуть головні заходи: в Держраді відбудеться перше нагородження державними нагородами "республіки", а на центральній площі пройде великий концерт з салютом.
Прес-служба Кремля анонсувала появу Путіна на публіці через десять днів після його зникнення: його покажуть 16 березня в Петербурзі.
Президент РФ Володимир Путін не з'являвся на публіці з 6 березня. Громадськість серйозно стурбована питанням, де Путін. Після 6 березня всі зустрічі Путіна були непублічними. При чому, як з'ясували журналісти, деякі з зустрічей, про яких після 6 березня повідомляла прес-служба Кремля, відбулися до вказаної дати або не відбулися зовсім. Зникнення Путіна призвело до поширення чуток у ЗМІ і соціальних мережах про його хворобу або навіть смерть.