Відновлення економіки Китаю стабілізує економічну ситуацію в Азії — Bloomberg

Поділитися
Відновлення економіки Китаю стабілізує економічну ситуацію в Азії — Bloomberg © vietnambreakingnews.com
Конфлікт Китаю із США не вплинув на «економічні зв’язки» між країнами Азії.

Китай наразі є однією з небагатьох впливових держав, які зафіксували економічне зростання цього року після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу. На початку 2020 року економіка Китаю, як і більшості країн світу, зазнала фактично історичного падіння. «Пожвавлення» китайської економіки знайшло своє відображення в зміцненні китайського юаня, пише Bloomberg.

Прогнозується, що ВВП Китаю зросте на 2% цього року.

Експорт та промислове виробництво Китаю дещо впало за останні кілька місяців, однак сфера роздрібної торгівлі значно зросла вперше з початку пандемії.

Тому, цілком закономірно, що китайський юань «зміцнив власні позиції» після стагнації в другому кварталі 2020 року.

Центральний банк Китаю досить «стримано» підійшов до дій стосовно контролю китайської економіки, не вдаючись до «гри з процентними ставками», на відміну від багатьох європейських країн.

Народний банк Китаю контролює «рівень коливання» тієї чи іншої валюти. Таким чином, юань зміцнюється саме через те, що влада «дозволяє це».

Протягом багатьох років причиною зупинки періодичного зміцнення юаня вважалася потенційна загроза конкурентоспроможності експорту.

Однак, Китай поступово «змінював» власну «стратегію», внаслідок чого роль експорту ставала менш вагомою, адже політики почали активно підтримувати сферу послуг, яка становила майже половину ВВП до 2015 року.

Можливо, внаслідок пандемії COVID-19 Китай знову почне зосереджувати більше уваги на експорті, адже посеред глобальної «коронавірусної кризи» необхідно використовувати всі можливості для стимулювання економічного зростання.

Останнім часом експорт Китаю, здається, не страждає, адже в серпні він зріс на 9,5%.

Решта Азії також «виграє» він економічного зростання Китаю та зміцнення юаня.

У квітні, коли Пекін повідомив про катастрофічне зниження ВВП, весь «економічний двигун Азії»  опинився під загрозою. Економіка цілого регіону зазнала падіння.

Але коли китайська економіка почала пожвавлюватися, деякі економіки сусідніх країн в регіоні також почали стабілізуватися.

Наприклад, у Сінгапурі почав зростати експорт.

Конфлікт Китаю із США не вплинув на «економічні зв’язки» між країнами Азії.

Якщо Китай і надалі збирається продовжувати суперництво з США, то міцна національна валюта може допомогти у цій «боротьбі».

Ймовірно, Китай буде залучати іноземні інвестиції та продовжувати відкривати свої ринки капіталу для міжнародних інвесторів. Чим більше економічної стабільності набирає Китай, тим більшою є його сила в регіоні та світі, резюмує Bloomberg.

Раніше повідомлялося, що економіка США буде довго відновлюватися після пандемії COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі