Відносини США та Китаю можуть потеплішати після зустрічі міністрів оборони - Reuters

Поділитися
Відносини США та Китаю можуть потеплішати після зустрічі міністрів оборони - Reuters © economist.com
Зустріч міністрів оборони і глав зовнішньополітичних відомств США та Китаю може означати відлигу у відносинах країн.

Сполучені Штати і Китай проведуть відкладені переговори з питань безпеки на високому рівні в п'ятницю, що є останньою ознакою відлиги у відносинах, після того як віце-голова КНР заявив, що Пекін готовий обговорити з Вашингтоном шляхи завершення торгової війни між країнами. Відновлення діалогу на високому рівні, що почалося з телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і лідером КНР Сі Цзіньпіном, передує їх очікуваній зустрічі на саміті "Великої двадцятки" в Аргентині. Відносини між країнами стали напруженими на тлі торгової війни, яка триває з весни цього року, територіальних суперечок у Південно-Китайському морі та політичного статусу Тайваню, пише Reuters.

Як Китай, так і США, назвали телефонну розмову між Трампом і Сі Цзіньпіном позитивним знаком. Трамп припустив, що зможе укласти торговельну угоду з Китаєм. Ознакою відлиги у відносинах є зустріч з питань безпеки, на якій будуть присутні державний секретар США Майк Помпео, міністр оборони Джеймс Меттіс, міністр оборони Китаю Вей Фенхе, і міністр закордонних справ КНР Ян Цзечі. Минулого місяця Китай заявив, що сторони погодилися провести другий раунд переговорів з питань безпеки в жовтні, але зустріч була відкладена на прохання Вашингтона у зв'язку з ескалацією напруженості в торговій суперечці та з питань Тайваню і Південно-Китайського моря.

Меттіс повинен був провести переговори з Вей в Пекіні в жовтні, але ці плани були скасовані після того, як Вашингтон наклав санкції на Народно-визвольну армію Китаю за покупку зброї з Росії. 18 жовтня Меттіс зустрівся зі своїм колегою з Китаю в Сінгапурі і сказав йому, що двом найбільшим економікам світу необхідно поглибити зв'язки на високому рівні, щоб знизити ризик конфлікту.

Віце-голова КНР Ван Цишань під час виступу в Сінгапурі підтвердив готовність Китаю до роботи з США над рішенням торгового конфлікту, оскільки обидві країни можуть програти від конфронтації.

"І Китай, і США хотіли б бачити більш активне торговельно-економічне співробітництво", - сказав Ван, додаючи, що "китайська сторона готова вести переговори з США з питань, що становлять взаємний інтерес, і працювати над рішенням, прийнятним для обох сторін". Він зазначив, що "перед світом стоїть багато серйозних проблем, які потребують тісної співпраці між Китаєм і США".

Президент США Дональд Трамп виявив бажання закінчити торговельну війну з Китаєм. Він попросив головних секретарів кабінету написати потенційний договір, що буде означати перемир'я в торгових конфліктах. Раніше Трамп стверджував, що Вашингтон переможе у торгових суперечках з Китаєм, що в кінцевому підсумку закінчиться вигідною для США угодою.

З 24 вересня США ввели 10-процентні мита на китайські товари на суму в $ 200 млрд у рік і попередили, що тариф зросте до 25% з 1 січня 2019 року, якщо Пекін не піде на поступки. Одночасно нові мита на американські товари на суму $ 60 млрд почали діяти в Китаї.

Раніше сторони взаємно ввела мита на продукцію вартістю $ 50 млрд.

Торгівельна війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі