"Відкат" до 50% — у Сомалі у нужденних забирають допомогу ЄС

Поділитися
ЄС тимчасово припиняє допомогу Сомалі через масштабні розкрадання

Виконавча влада Європейського Союзу тимчасово призупинила фінансування Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) у Сомалі, повідомили Reuters у понеділок двоє високопоставлених чиновників ЄС після того, як розслідування ООН виявило масові розкрадання допомоги, що мала на меті запобігти голоду.

Балаж Уйварі, речник Європейської комісії, не підтвердив і не спростував конкретно тимчасове призупинення.

«Поки що ЄС не був поінформований партнерами з ООН про фінансовий вплив на проекти, що фінансуються блоком. Тим не менш, ми продовжуватимемо стежити за ситуацією та дотримуватися нашого підходу нульової терпимості до шахрайства, корупції або неправомірної поведінки», — сказав він.

Один з високопосадовців ЄС повідомив, що рішення було прийняте після того, як розслідування ООН дійшло висновку, що місцева влада, члени сил безпеки та працівники гуманітарних організацій причетні до розкрадання допомоги, призначеної для незахищених людей.

Це саме джерело додало, що допому відновлять після того, як будуть виконані додаткові умови, зокрема щодо перевірки партнерів на місцях у Сомалі. Другий високопоставлений чиновник ЄС підтвердив це.

Третє джерело, також офіційний представник ЄС, повідомило, що Комісія «активно співпрацює з ВПП для усунення системних дефектів», однак повідомило, що на даному етапі допомога не призупинена.

У конфіденційній доповіді від 7 липня, яка була складена на замовлення Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, цитувались слова внутрішньо переміщених осіб, які стверджували, що їх змушували виплачувати до половини отримуваної  ними грошової допомоги людям, які займають владні посади, через погрози виселення, арешту або зняття зі списків отримувачів допомоги.

Минулого року донори збільшили фінансування Сомалі, оскільки представники гуманітарних організацій попередили про загрозу голоду через найсильнішу за десятиліття посуху на Африканському континенті.

За офіційними даними, голоду вдалося запобігти, але, за оцінками дослідників, минулого року в результаті посухи померли 43 тисячі людей , половина з яких діти до п’яти років.

У звіті ООН не намагалися визначити кількість допомоги, яку було перенаправлено, але вказано, що його висновки «свідчать про те, що зловживання із допомогою в Сомалі є широко поширеним і системним».

Внутрішньо переміщенними у Сомалі є близько 3,8 мільйона людей  — це один із найвищих показників у світі.

Як повідомлялось, Сомалі посідає одну з найнижчих сходинок у рейтингу «Індекс сприйняття корупції» від організації Transparency International.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі