Від забруднення повітря в Європі щороку помирає 800 тисяч людей - дослідження

Поділитися
Від забруднення повітря в Європі щороку помирає 800 тисяч людей - дослідження Дихати стає все важче © gur.gov.ua
З кожним роком на планеті все менше залишається місць, де можна вдихнути на повні груди. І все більше небезпеки таїться в повітрі міст.

Великі міста все більше страждають від забруднення повітря. Тільки в Європі від хвороб, пов'язаних з цим, щорічно вмирають не менше 800 тисяч людей. Так вважає група німецьких учених, які довгий час проводили власні дослідження.

Ці дані, а також статтю Джона Монбіота публікує The Guardian. Джон Монбіот вказує: якщо Європа не відмовиться протягом найближчих 10 років від автомобілів, масштаби катастрофи стануть незворотними.

Ну а поки що, згідно з даними фахівців, кількість смертей, викликаних неякісним повітрям, подвоїлася в порівнянні з попередніми оцінками. Так, щороку у світі від забруднення атмосфери помирають близько 8,8 млн осіб. Найбільш тривожна ситуація спостерігається в ЄС. У дослідженні також наголошується, що середня тривалість життя в країнах Європи скоротилася більш ніж на два роки.

"Це означає, що від забруднення повітря щороку гине більше людей, ніж від куріння тютюну, - зазначив професор з університету Майнца Томас Мюнцель. - Можна уникнути негативного впливу куріння, проте не можна запобігти забрудненню атмосфери". В якості основної причини подібного явища експерти називають той факт, що, вражаючи легені, токсичне повітря чинить негативний вплив на кровоносну систему, сприяючи виникненню серцево-судинних захворювань, передає Капітал.

"Оскільки більшість забруднювачів повітря потрапляє в атмосферу в результаті спалювання викопних видів палива, нам потрібно негайно перейти на інші джерела енергії", - підкреслив професор Інституту хімії імені Макса Планка Йос Лелівельд. "Коли ми використовуємо чисту, поновлювану енергію, ми не просто виконуємо Паризьку угоду по клімату, але й підвищуємо ймовірність зниження смертності від забруднюючих повітря речовин до 55%", - зазначив він.

Вчені вказують, що дані про рівень смертності в різних країнах істотно розрізнялися. Зокрема, у Німеччині на 100 тис. осіб зафіксували 154 випадку ранньої смерті. При цьому середня тривалість життя зменшилася на 2,4 роки. У Великій Британії зареєстрували 98 смертей на 100 тис. людей при скороченні тривалості життя на 1,5 роки.

Як повідомлялося, щорічно на території нашої держави утворюється понад 27,5 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ, ліси перетворюються на смітники, а люди кидають папірці і недопалки просто посеред вулиці.

Детальніше про необхідність підвищення відповідальності за забруднення навколишнього середовища читайте в матеріалі Любомири Тимощук "Штрафи за сміття: в очікуванні істотних змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".



Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі