Вибори в РФ – це «референдум про довіру» до Путіна та узаконення перетворення авторитаризму на тоталітарний режим – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вибори в РФ – це «референдум про довіру» до Путіна та узаконення перетворення авторитаризму на тоталітарний режим – оглядач © Getty Images
«Результатами виборів» Путін наблизився до показників лідерів Північної Кореї, Туркменістану, Таджикистану.

Під час цьогорічних «виборів» в РФ головним завданням адміністрації російського президента було, щоб Владімір Путін зразка 2024 року виграв у себе зразка 2018 року, пише Володимир Кравченко у статті для ZN.UA «Путін виграв вибори в Путіна. Що далі?». Оглядач зазначив, що голосування 15–17 березня — це й «референдум про довіру» до Путіна, й узаконення перетворення авторитарної влади на тоталітарний режим.

«Під час попереднього голосування він отримав 76,69% голосів. Цього разу в Кремлі ставили планку понад 80%. Висота була підкорена: після обробки 99,59% протоколів, у Путіна 87,33%! Світові рекорди автократів російський президент не побив, але впритул наблизився до показників лідерів Північної Кореї, Туркменістану, Таджикистану…», – пише автор.

Явка на «виборах», особливо в перший день, також зашкалювала. Зокрема, як заявили в РФ, вона становила 38,35% виборців. Проголосували ж цього року 73,33%, тоді як 2018 року – 67,54%.

«Ця аномально висока цифра невипадкова: прогнозованість перемоги Путіна не означала, що в адміністрації президента РФ легковажно поставилися до виборчої кампанії. Для Кремля був символічним факт високої явки, тож на її забезпечення було кинуто адміністративний ресурс із примусу до голосування: роботодавці погрожували штрафами та звільненнями й вимагали надсилати фото бюлетеня із позначкою за кандидата… Адже вибори в Росії — це не ротація влади, а її консервація», – пояснив Кравченко.

Автор зазначив, що симуляція демократичного процесу волевиявлення легітимує подальше перебування Путіна в Кремлі, демонструє консолідацію російського суспільства навколо національного лідера в умовах війни Росії з Україною та протистояння із Заходом, додає йому ваги за столом майбутніх переговорів із західними лідерами. 

Нагадаємо, що глава Євроради Шарль Мішель «привітав» Путіна з «перемогою» на «виборах» президента РФ ще 15 березня – першого дня голосування. «Жодної опозиції. Жодної свободи. Жодного вибору», написав Мішель у «вітанні».

Президент України Володимир Зеленський прокоментував російські псевдовибори, сказавши, що «цей діяч [Путін] має закінчити на лаві підсудних у Гаазі – саме це ми маємо забезпечити. Все у світі, хто цінує життя та порядність».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі