Вибори у Зімбабве: виборці мерзнуть, але вистоюють кілометрові черги

Поділитися
Вибори у Зімбабве: виборці мерзнуть, але вистоюють кілометрові черги Зімбабвійці простоюють у довгих чергах біля виборчих дільниць, одягнені в пальто, шарфи і шапки © Facebook.com/mtsvangirai
Висока явка на виборах у Зімбабве обумовлена нестабільною політичною та важкою економічною ситуацією у країні, де вже 33 роки править Роберт Мугабе. Багато хто вірить у необхідність змін.

31 липня у Зімбабве проходять президентські і парламентські вибори. У країні відкриті 9735 виборчих дільниць, порядок на яких охороняють загони поліцейських і військовослужбовців, озброєних навіть гранатометами.

Громадяни Зімбабве активно беруть участь у голосуванні і вистоюють для цього довгі черги, незважаючи на те, що липень у Зімбабве - зимовий місяць, у столиці країни Хараре зранку було +10 градусів. Багато хто приходить, закутавшись у ковдри, пальто і шарфи.

Правозахисна організація Zimbabwe Lawyers for Human Rights характеризує ці вибори як "найважливіші після 1980 року, коли Зімбабве здобула незалежність, а до влади прийшов правлячий донині президент, 89-річний Роберт Мугабе".

Мугабе правозахисники називають одним з найжорстокіших диктаторів сучасності, що довів країну до фантастичної інфляції, епідемій, голоду й повного розвалу економіки.

Його основним суперником вже втретє став кандидат від опозиційного "Руху за демократичні зміни", 61-річний прем'єр-міністр Морган Цвангіраї. У 2008 році він обійшов чинного президента в першому турі, але через заворушення був змушений відмовитися від участі у другому. В результаті насильства тоді загинули близько 200 осіб.

"Цього разу ми не дозволимо вкрасти вибори", - заявив Цвангіраї на передвиборчому мітингу, підкресливши, що в разі фальсифікації результатів можливі "політичні заворушення".

У той же час, Мугабе пообіцяв прийняти будь-які результати голосування і в разі поразки беззаперечно поступитися своїм місцем переможцю. При цьому висловив надію на впевнену перемогу своєї партії "Африканський національний союз Зімбабве".

Право голосу у Зімбабве мають близько 6 мільйонів 300 тисяч осіб. Однак, за словами лідерів опозиції і неурядових організацій, наприклад, Research and Advocacy Unit, у цих списках - величезна кількість "мертвих душ", близько мільйона емігрантів (яким, насправді, не дозволяється голосувати за кордоном, але їхні голоси будуть комусь віддані) або давно померлих людей.

Для перемоги у першому турі кандидатові необхідно набрати більше 50 % голосів. Результати виборів повинні бути оголошені протягом п'яти днів. Якщо в першому турі не переможе жоден з кандидатів, другий тур відбудеться 11 вересня.

На вибори допущені близько 500 спостерігачів з країн Африканського союзу і близько 7 тисяч місцевих активістів. Мугабе не пустив у країну делегатів з ООН, США і Європейського союзу, оскільки Захід ввів проти нього санкції. !zn

Читайте також:

Президент злиденної Зімбабве витратив на свій день народження 600 тисяч доларів

CNN звинуватили у купівлі прав на трансляцію похорону ще живого Нельсона Мандели

Президент Гамбії ввів чотириденний робочий тиждень

Першою жінкою-мільярдером в Африці виявилася дочка президента Анголи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі