Вибори до парламенту Ісландії - перемогла опозиція

Поділитися
Вибори до парламенту Ісландії - перемогла опозиція © Pixabay
Ісландія входить до числа найбагатших країн Європи на душу населення

В Ісландії, як і у деяких інших країнах світу цієї неділі також відбувалися парламентські вибори. Там перемогу отримала опозиція. Переможець- соціал-демократичний альянс, лівоцентристська партія, член Соціалістичного інтернаціоналу, куди входить і партія "Справедливая Россия". Незважаючи на це, СДА має проєвропейський напрямок.

Про результати виборів повідомляє Iceland Monitor.

Наразі опубліковані остаточні результати з усіх шести виборчих округів країни. Соціал-демократичний альянс набрав найбільше голосів, або 20,8%. З часу останніх виборів партія отримала дев'ять місць у парламенті і 15 депутатів.

Партія незалежності набирає другу найбільшу кількість голосів, або 19,4%. Партія втрачає два місця і отримує 14 депутатів.

Ліберальна партія реформ отримує 15,8% голосів. Вона отримує шість місць і набирає 11 депутатів.

Народна партія слідує за нею з 13,8% голосів. Вона отримує чотири місця і має 10 депутатів.

Центристська партія отримує 12,1% голосів. Вона отримує п'ять місць і має вісім депутатів.

Прогресивна партія отримала 7,8% голосів. Вона втрачає вісім місць і отримує п'ять депутатів.

Інші партії не отримали жодного депутата. Урядові партії втратили 18 місць

Лідеркою «Соціал-демократичного альянсу» є 36-річна Крістін Фростадоуттір, яка раніше працювала головним економістом інвестиційного банку Kvika hf. Під час передвиборчої кампанії вона пообіцяла впоратися з інфляцією, стабілізувати державні фінанси та зміцнити систему соціального забезпечення.

Варто зауважити, що в Ісландії перемога на виборах не гарантує автоматичного формування уряду. Отже, хто стане наступним прем’єр-міністром, стане відомо пізніше.

З 2017 року Ісландія входить до числа найбагатших країн Європи на душу населення завдяки туризму, рибальству та дешевому виробництву алюмінію на основі геотермальних та гідроелектростанцій, повідомляє RFI. Але після фінансової кризи 2008 року країна зіштовхнулася зі зростанням вартості життя та міграційним тиском. У лютому 2023 року інфляція у країні досягнула свого піка та склала 10,2%, чому сприяли наслідки пандемії COVID-19 та вторгнення Росії в Україну. Попри те, що інфляція у жовтні знизилася до 5,1%, цей показник набагато вищий аніж в ЄС або США. 

Ісландія також відчуває труднощі з розміщенням зростаючої кількості прохачів притулку, що створює напруженість у невеликій, традиційно однорідній країні. А повторні виверження вулкана у південно-західній частині країни призвели до переміщення тисяч людей та напруги державних фінансів. Дефіцит житла посилює туристичний бум в Ісландії. Короткострокова оренда житла скоротила житловий фонд, доступний для місцевих жителів.

Україні у травні підписала з Ісландією угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку, згідно з якою до 2028 року Ісландія щороку виділятиме Україні близько  4 млрд ісландських крон (майже 30 млн дол) допомоги.

Згідно з текстом Угоди Ісландія зобов’язалася надавати всебічну та довгострокову економічну, гуманітарну й оборонну підтримку Україні, а також сприяти її майбутньому членству в ЄС і НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі