Верховний керівник Північної Кореї прагне використовувати зв'язки з Росією для відродження економіки — FT

Поділитися
Міністр оборони Південної Кореї заявив, що економічна ситуація в КНДР "значно покращилася" останніми місяцями завдяки російським поставкам продовольства, сировини та нафтопродуктів.

Лідер КНДР Кім Чен Ин викликав побоювання, що готується до війни цього року, коли відмовився від політики мирного возз'єднання з Півднем. Однак перед збройними силами Північної Кореї стоїть важливіше завдання: виконати обіцянку 40-річного лідера побудувати в найближчі 10 років по одному заводу в кожному з 200 повітів і міст країни.

Експерти стверджують що незвичайна готовність Кіма окреслити конкретні показники успіху — відображає його зростаючу впевненість у собі, що стала результатом міцних стосунків із Владіміром Путіним після початку війни в Україні. В останні місяці Північна Корея приймала російські туристичні групи, а посол Росії в Північній Кореї заявив у лютому, що Москва і Пхеньян обговорюють нові залізничні, поромні та автомобільні маршрути, повідомляє Financial Times.

"Війна в Україні стала для Північної Кореї справжньою знахідкою. Після років важких випробувань для простих північнокорейців під час пандемії коронавірусу Кім, схоже, сповнений рішучості використати частину свого несподіваного прибутку для підвищення рівня життя і збільшення своєї промислової бази", — вважає Пітер Уорд, науковий співробітник аналітичного центру Sejong Institute в Сеулі.

Міністр оборони Південної Кореї Шін Вон-Сік заявив, що економічна ситуація в КНДР "значно покращилася" останніми місяцями завдяки російським поставкам продовольства, сировини та нафтопродуктів. Це свідчить про перелом у долі країни з 2021 року, коли режим визнав наявність "продовольчої кризи", спричиненої закриттям кордонів у період пандемії, жорсткими міжнародними санкціями та неврожаєм.

Економіка країни, яка здебільшого залежить від видобутку вугілля, виробництва бетону і промислових пластмас також тримається на плаву внаслідок продовольства, палива і добрив із сусіднього Китаю, найбільшого торгового партнера Пхеньяна. Старший науковий співробітник вашингтонського аналітичного центру Stimson Center Рейчел Лі каже, що прагнення Кіма зміцнити потенціал країни для майбутнього конфлікту "цілком сумісне" з регіональним розвитком.

А експерт із північнокорейської економіки зі Шведського інституту міжнародних відносин Бенджамін Кацефф Зільберштейн сказав, що Кім, схоже, керується бажанням повернутися до ситуації, схожої на холодну війну, коли Пхеньян міг "використовувати переваги наявності двох покровителів, а не одного".

"Зміцнюючи своє економічне партнерство з Росією й одночасно знижуючи залежність від Китаю, Кім відроджує цю стратегію",  — повідомив він. 

Нагадаємо, що агентство Bloomberg зазначало, що КНДР має переваги від підтримки Росії у війні з Україною. Пхеньян отримує вигоду від "усього спектру" поліпшення дипломатичних відносин із Росією — від економічної допомоги й безпекових договорів до дипломатичних бонусів.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі