Верховний суд США схвалив поправки в законодавство, згідно з яким американські суди тепер зможуть видавати слідчим органам санкції на доступ до будь-яких комп'ютерів, в тому числі і до розташованих за кордоном, передає Reuters.
Раніше судді США могли видати санкції тільки на доступ до комп'ютерів, які розташовані в їх юрисдикції.
Голова Верховного суду США Джон Робертс вже направив рішення в Конгрес, який до 1 грудня повинен внести відповідні поправки в законодавство. Однак якщо конгресмени не внесуть до зазначеного терміну зміни в федеральні закони, то рішення Верховного суду набуде чинності автоматично.
Повідомляється, що рішення було прийнято незважаючи на протести правозахисників і громадських активістів, які вважають, що дані поправки значно розширюють повноваження ФБР у здійсненні хакерських атак при розслідуванні злочинів.
На внесення поправок в кримінальне законодавство з 2013 року наполягало Міністерство юстиції, яке характеризувало їх як "незначні зміни". Проте правозахисні організації і корпорація Google виступали проти цієї ініціативи. Вони вважають, що ФБР тепер зможе проводити масові хакерські атаки на комп'ютерні мережі.
Раніше корпорація Microsoft повідомила, що буде інформувати користувачів продуктів компанії, включаючи електронну пошту Outlook, про можливі санкціоновані урядами хакерські атаки. Як вважають в корпорації, хакерські атаки, які спонсоруються державою, є більш складними, ніж ті, які здійснюють кіберзлочинці.