Планується замінити близько 12 тисяч європейських законів - від прав працівників до охорони навколишнього середовища.
"Це забезпечить чіткість і впевненість для бізнесу і споживачів в той день, коли ми залишимо ЄС", - заявив міністр з питань Brexit Девід Девіс. За його словами, це дозволить бізнесу працювати, "знаючи, що закони не змінилися за одну ніч".
Міністр заявив, що права працівників, захист навколишнього середовища і прав споживачів, які в даний час закріплені у законодавстві ЄС, будуть продовжувати працювати, як закони Великобританії - хоча парламент має право змінити їх пізніше.
За його словами, законопроект про скасування європейських законів буде означати "кінець верховенство права ЄС у Великобританії". Проект закону передбачає вихід Британії з-під юрисдикції Європейського суду. Передбачається, що закон вступить в силу в день виходу Британії з ЄС.
Девіс повідомив, що анулюючий законопроект не дасть Європейському суду "вирішальної ролі" в тлумаченні законів Сполученого Королівства, і британські суди не будуть зобов'язані розглядати справи, прийняті Європейським судом з прав людини після Brexit. Однак судам Великобританії буде дозволено посилатися на рішення Європейського суду в якості прецедентного права, "яким воно існувало в день виходу Великобританії з ЄС", і він матиме той же статус, що і рішення Верховного суду Великобританії.
Президент Європейської Ради Дональд Туск офіційно отримав лист від прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, яка запускає 50 статтю Лісабонського договору. З цього моменту починається процес виходу Британії з Євросоюзу, який триватиме два роки.