Борги Великої Британії перед Європейським союзом обчислюються у 39 мільярдів фунтів стерлінгів (43 млрд євро), і вона буде зобов'язана виплатити їх навіть у випадку Brexit без угоди, заявила прес-секретар Європейської комісії Міна Андрєєва, передає Deutsche Welle.
"Важливо дати зрозуміти, що розрахунок за боргами має вирішальне значення для вдалого початку нових відносин, заснованих на взаємній довірі", – заявила вона.
Паралельно з Андрєєвої координатор Brexit з боку Європейського парламенту Гі Вергофстадт заявив, що без оплати боргів не буде ніяких торгових переговорів ЄС і Великої Британії.
"Якщо Велика Британія не заплатить належне, ЄС не буде вести переговори про торговельну угоду. Після Brexit без угоди це буде першою умовою будь-яких переговорів", – підкреслив Вергофстадт.
Прем'єр-міністр Британії домагається відновлення переговорів про умови Brexit. Проте в ЄС уже заявили, що не збираються робити цього, так як вважають оптимальними домовленості, досягнуті в ході переговорів з урядом Терези Мей. Незважаючи на це, Джонсон висловив готовність домогтися виходу Британії з Євросоюзу до 31 жовтня.
23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство в Консервативній партії. Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.
Джонсон є одним з найпослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС. Уряду Терези Мей він покинув після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.
Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо угоду, вже тричі відкинуту Палатою Громад, все ж таки вдасться прийняти.
Детальніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".