Попри те, що це може бути одиничною дивною подією, головною тривогою лишається можливість того, що глобальне потепління порушило полярне завихрення потужних вітрів, які колись тримали заморожену північ в ізоляції.
Про це пише The Guardian, додаючи, що Північний Полюс не побачить сонячного світла до березня. Але вплив теплого повітря у лютому змусив температури в Сибіру значно перевищити середні історичні показники на 35 градусів за цельсієм. Цього року Гренландія вже провела 61 годину з температурою вище нуля. Це втричі більше, ніж будь-якого року до цього. Оглядачі вже назвали такі зміни "божевільними", "дивними" і "просто шокуючими".
"Це аномалія серед аномалій. Вона вибивається з історичної шкали, що дуже тривожить. Це означає, що ще є дуже багато сюрпризів у запасі в часи, коли ми продовжуємо будити звіра в нашому кліматі", - сказав дирекутор Центру Земної системи в Пенсильванському державному університеті Майкл Манн.
"Арктика завжди вважалася індикатром через потепління в регіоні, посилене людською діяльністю. І вона нам посилає чіткий сигнал попередження", - додав він.
В цей час, більшість ЗМІ у досить веселому тоні описували сувору погоду в Європі, яка пануває останніми днями. Вони допускали, що нинішні хуртовини - це не повернення до старої суворої зими на континенті, а швидше ознака зміщення того, що має відбуватися на далекій півночі.
На найпівнічнішій метеорологічній станції світу Cape Morris Jesup, яка розташована на північному кінці Гренландії, цього року температури часом були вищими, ніж в Лондоні чи Цюриху, розташованих від неї за тисячі миль на південь. У неділю температура на станції досягла найвищої точки: 6,1 градуса вище нуля за Цельсієм. Це не рекорд, але в попередні рази, коли в Гренландії настільки тепліло (а це сталося в 2011 і 2017 роках), такий температурний режим тривав всього кілька годин, після чого повертався до історичних норм. Минулого ж тижня, плюсова температура тут протрималася 10 днів поспіль, перш ніж опуститися нижче нуля. А станція Cape Morris Jesup розташована всього за 708 кілометрів від Північного Полюсу.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через вплив Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.