Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман (МБС) сказав, що несе відповідальність за вбивство журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі у минулому році саудівськими оперативниками "тому що це сталося під моїм наглядом", йдеться у документальному фільмі австралійського PBS, який буде показаний наступного тижня, передає телеканал Al Jazeera.
Мухаммед бін Салман, який є фактичним правителем королівства, публічно не говорив про вбивство в будівлі генерального консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. ЦРУ і деякі західні уряди сказали, що він замовив вбивство, але саудівські чиновники кажуть, що він не грав жодної ролі.
Смерть викликала глобальний скандал, що заплямувала імідж наслідного принца і ставить під загрозу амбітні плани з диверсифікації економіки найбільшого у світі експортера нафти і відкриття товариства Саудівської Аравії. З тих пір МБС не відвідував Сполучені Штати чи Європу.
"Це сталося під моїм наглядом. Я несу всю відповідальність, тому що це сталося під моїм наглядом", - сказав він Мартіну Сміту з PBS у документальному фільмі "Наслідний принц Саудівської Аравії", який вийде в ефір 1 жовтня – напередодні річниці смерті Хашоггі.
На питання, як могло відбутися вбивство без його відома, Сміт процитував слова принца Мухаммеда: "У нас 20 мільйонів осіб. У нас три мільйони державних службовців".
Сміт запитав, чи могли вбивці брати приватні урядові літаки, на що наслідний принц відповів: "У мене є чиновники, міністри, які стежать за справами, і вони несуть відповідальність. У них є повноваження робити це".
Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашогги зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення. Наречена Хашогги прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашогги покинув консульство після нетривалого перебування там.
9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшуку в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.
Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікації групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашогги і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
Джамаль Хашогги виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауд, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.