Держсекретар США 3 "відновленням демократії". Про це він заявив під час візиту до Пакистану.
При цьому політик також описав зміну влади як виконання військовими прохання мільйонів єгипетських громадян втрутитися в ситуацію і врятували країну від хаосу.
Таким чином, Вашингтон відмовився визнати відхід Мурсі військовим переворотом. В іншому випадку США довелося б відмовитися від військового співробітництва з Єгиптом і більше не перераховувати Каїру 1,5 мільярда доларів щорічно в якості допомоги.
Заява Керрі пролунала на тлі вимоги тимчасового уряду Єгипту розігнати прихильників Мурсі, які протягом місяця протестують у Каїрі проти зміщення колишнього президента. При цьому не виключається, що влада використовує для розгону зброю.
Нагадаємо, чергова зміна влади у Єгипті відбулася 3 липня, всього лише через рік після того, як Мухаммед Мурсі (висуванець ісламістського руху "Брати-мусульмани") виграв перші вільні вибори у країні.
Після декількох днів безпрецедентних народних протестів на бік опозиції стала армія. Військове командування оголосило про усунення Мурсі з посади і відправило його під домашній арешт.
Також було тимчасово призупинено дію Конституції. Обов'язки тимчасово виконуючого посаду голови держави передано голові Конституційного суду країни Адлі Мансуру, у країні сформовано тимчасовий уряд.
"Брати-мусульмани" відмовилися йти на переговори і назвали подію державним переворотом. Відтоді у країні регулярно відбуваються зіткнення супротивників і прихильників Мурсі, які призводять до людських жертв. !zn
Читайте також:
Влада Єгипту розпорядилася розігнати прихильників поваленого президента Мурсі
Повалений президент Єгипту Мурсі арештований на 15 діб
МВФ відмовився працювати з новою владою Єгипту до її міжнародного визнання