Людина, яку в Колумбії називають найнебезпечнішим наркоторговцем в світі, була схоплена під час операції, заявив уряд у неділю, пообіцявши негайно екстрадувати злочинця в Сполучені Штати, передає Reuters.
Дайро Антоніо Усугу, відомого як Отоніель, зловили збройні сили Колумбії під час операції в регіоні Ураба, в провінції Антіокія.
У його захопленні брали участь понад 500 військовослужбовців колумбійського спецназу і 22 вертольоти.
Отоніеля звинувачують у щорічному експорті сотень тонн кокаїну, а президент Іван Дуке заявив в суботу, що він також несе відповідальність за вбивства поліцейських, вербування неповнолітніх та сексуальне насильство над дітьми.
У понеділок уряд Колумбії подасть петицію до Верховного суду Андской країни про екстрадицію Отоніеля в Сполучені Штати. Цей процес може тривати чотири тижні.
«Екстрадиція очікує всіх, хто здійснює міжнародні злочини», - заявив журналістам міністр оборони Дієго молу в Некоклі, недалеко від того місця, де був схоплений 50-річний Отоніель.
Колумбія запропонувала винагороду в розмірі до 3 млрд песо (близько $800 000) за інформацію про місцезнаходження Отоніеля, в той час як уряд США оголосив винагороду в розмірі $5 млн за допомогу в його пошуку.
Обидві нагороди будуть виплачені, сказали в уряді, охарактеризувавши Отоніеля як «гіршого зі злочинців».
Отоніель став лідером групи наркобізнесу «Клан дель Гольфо», або «Клан Перської затоки», після того, як був партизаном лівого крила.
Згідно з інформацією, наданою національною поліцією Колумбії, клан дель Гольфо присутній в 12 з 32 провінцій Колумбії і налічує близько 3 800 членів.
За словами влади, клан дель Гольфо також причетний до незаконного видобутку корисних копалин. Уряд звинувачує групу в погрозах і вбивствах лідерів громад по всій країні.
Начальник поліції Колумбії генерал Хорхе Варгас сказав, що велика частина інформації, що веде до піймання Отоніеля, прийшла від членів клану дель Гольфо.
«Багато людей клану дель Гольфо зрадили його», - додав Варгас.
Отоніель продавав 180-200 тонн кокаїну на рік і несе відповідальність за загибель понад 200 співробітників сил безпеки Колумбії, йдеться в заяві міністерства оборони.
За даними поліції, колумбійська влада почала операцію «Агамемнон» в 2016 році, намагаючись наблизитися до Отоніелю, убивши і узявши в полон десятки його помічників.
У 2017 році було опубліковано відео, в якому Отоніель оголосив про свій намір стати перед судом, але план так і не був реалізований.
Раніше повідомлялося, що навколо мексиканського міста Селая йшли бої бандитів картелю "Санта-Роза-де-Ліма" з поліцейськими, які намагалися перешкодити злочинцям перекрити дороги. Напади бойовиків пов'язували з можливим арештом Хосе Антоніо Йепеса на прізвисько "Ель-Марро", що влада, проте, послідовно заперечували.