В Євросоюзі остаточно заборонили використовувати одноразовий пластик

Поділитися
В Євросоюзі остаточно заборонили використовувати одноразовий пластик У країн-членів ЄС є два роки, щоб привести своє законодавство у відповідність
В ЄС повністю повинні припинити користуватися одноразовими пластиковими виробамидо 2021 року.

Рада Європейського союзу ухвалила директиву, яка передбачає обмеження у використанні деяких одноразових пластикових виробів, передає прес-служба Ради ЄС. Зазначено, що прийняття нових правил є заключним етапом процедури прийняття відповідної директиви, за яку раніше проголосував Європарламент .

"Директива про одноразові пластмаси заснована на чинному законодавстві ЄС щодо відходів, але розширена, встановлює більш суворі правила для тих видів продукції і упаковки, які входять в десятку тих предметів, що найбільше зустрічаються та забруднюють європейські пляжі. Нові правила забороняють використання певних одноразових пластикових виробів, для яких існують альтернативи. Крім того, запроваджуються конкретні заходи по скороченню використання пластикових виробів, якими найбільш часто засмічують навколишнє середовище", - йдеться в повідомленні.

Однією з основних цілей директиви – це зменшення кількості пластикових відходів, які створює людина. Так, згідно з новими правилами, до 2021 року в ЄС повністю заборонять одноразові пластикові тарілки, столові прилади, соломинки, повітряні кульки та ватні палички.

При цьому до 2029 року 90% використаних пластикових пляшок мать бути зібрані в сміття і відсортовані. Крім того, до 2025 року в складі пластикових пляшок повинно бути не менше 25% матеріалу, який можна переробити. До 2030 року такого матеріалу в пляшках має бути не менше 30%.

Директивою передбачено притягнення до відповідальності виробників пластикової продукції, а також залучення тютюнової галузі до відшкодування коштів за утилізацію недопалків. Для того, щоб привести у відповідність свої законодавства у країн-членів Євросоюзу є два роки.

Як повідомлялося, у Верховній Раді 28 січня зареєстрували законопроект №9507 про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену, яким можуть ввести обмеження на використання пластикових пакетів в Україні.

Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62 / EC та чинних законів країн-членів ЄС.

Документ ініційований громадською організацією ReThink і більш ніж 50-ма народними депутатами.

Законопроектом пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року; заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року; вести обов'язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності з національними стандартами з 1 січня 2021 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі