В Європі будують нову "Залізну завісу" через Путіна і ісламістів – The Independent

Поділитися
В Європі будують нову "Залізну завісу" через Путіна і ісламістів – The Independent В Україні будують стіну на кордоні з Росією. Ілюстрація © facebook.com/yatsenyuk.arseniy
Україна і Польща будують стіни на кордоні, щоб захиститися від Росії, а Болгарія – від ісламістів і біженців з Близького Сходу.

"Велика українська стіна" виглядає не так, як про це говорить її поширене прізвисько. Тут немає великих кам'яних валунів, цегляних стін чи насипів землі. По ній не можна пройтися і навряд чи вона простоїть тут дві тисячі років. Однак ця стіна – "пріоритет" для України і її оборони, згідно із заявами президента Петра Порошенка. І її мета проста: не впустити Росію і проросійських терористів в країну.

Про це йдеться в статті Джозефа Чарльтона на сторінках The Independent. Оглядач зауважує, що ще два роки тому Україні була не потрібна ця "стіна". Стіна була лише ідеєю рік тому, коли Росія окупувала Крим і вторглася на Схід України.

Нині ж в Харківській області вже є перший відрізок загорожі з проволоки. Згідно із задумом, повинні бути споруджені укріплення вздовж всього кордону з Росією з вишками, траншеями і озброєними прикордонниками. Вартість проекту – 500 мільйонів доларів, і Київ розраховує отримати частину цієї суми від ЄС. А закінчити будівництво збираються за 3-4 роки.

"Але це не єдиний велетенський паркан в Європі за цей рік. Вздовж всієї Східної Європи – від України, до Польщі і Болгарії – "залізні завіси" радянського зразка знову відроджуються, створюючи нові кордони між сусідами, які 25 років тому повинні були зникнути", - йдеться в статті.

Польща оголосила про план зміцнити кордони з Калінінградською областю через погіршення відносин з Росією. А Болгарія будує паркан вздовж кордону з Туреччиною, щоб зупинити хвилю біженців з Близького Сходу і Африки, а також захистити Європу від терористів з Сирії і Іраку.

"Стіни повернулися. Ми частково спостерігаємо мілітаризацію кордонів, а також появу стін, які повинні обмежити пересування людей. Ми не збудували той чудовий світ, де всі між собою торгують і вільно пересуваються, хоча в 1990-х роках ніби збиралися рухатися в цьому напрямку", - прокоментував історик Девід Прістленд, який читає курс історії СРСР в Оксфордському університеті.

Оглядач пише, що проект болгарської стіни не менш амбіційний, ніж укріплення на кордоні між США і Мексикою. Її будуть охороняти 1,5 тисячі прикордонників. Висота болгарського паркану – три метри. Він складатиметься з дрібної сітки і колючого дроту.

На думку автора, після появи такої стіни біженці з Близького Сходу будуть шукати нові шляхи в обхід Болгарії, які можуть бути значно не безпечнішими. Зокрема, вони будуть частіше намагалися перетнути кордон морем. А це може закінчитися загибеллю, як це нещодавно сталося біля узбережжя Італії.

Також будівництво стіни в Болгарії продиктовано внутрішньою політикою, оскільки велика кількість населення налаштована вороже щодо іммігрантів. Політики ж намагаються показати, що захищають свою країну, хоча статистика свідчить, що більшість іммігрантів прибувають в країну авіатранспортом.

В Польщі вирішили спорудити шість 50-метрових вишок вздовж кордону з Калінінградською областю Росії. До такого кроку Варшаву підштовхнули заяви російських військових про розміщення систем "Іскандер" на території області.

"Польський уряд сильно нервує через те, що між Москвою і Калінінградом все ще є залізничне сполучення. Тому існують побоювання, що російські солдати зійдуть і перевдягнуться "повстанцями" і дестабілізують регіон", - пояснив аналітик Бен Джуда нагадуючи про війну на Сході України.

В цей же час, в МЗС Польщі запевняють, що спорудження вишок немає відношення до подій в Донбасі і покликані лише запобігти незаконному перетину кордону. Раніше видання Newsweek писало, що Захід повинен збудувати нову "Берлінську стіну" навколо Донбасу. Також Євросоюзу варто звернути увагу на радикалів і популістів, яких фінансує Кремль, і які намагаються зруйнувати об'єднання. Їхня діяльність в Європі може закінчитися поверненням континенту до сфер впливу, про що мріє Путін.

В цей же час, США прописали у своїй стратегії нацбезпеки стримування російської агресії. Крім того, підкреслюється, що Вашингтон продовжить "накладати значні витрати на Росію" за допомогою санкцій, а також інших засобів в умовах боротьби з дезінформацією Москви шляхом поширення правди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі