Представники Європейського союзу закликали Іран зупинити ракетні удари, повідомляє Le Figaro. З відповідними заявами виступили президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
"Останні ракетні удари по авіабазах в Іраку, які використовуються силами США та коаліції, включаючи європейські сили, є ще одним прикладом ескалації та посилення конфронтації", - заявив Борель.
Президентка Європейської комісії також закликала країни Близького Сходу негайно припинити використання зброї та зосередитись на діалозі.
"Використання зброї повинно припинитись ЗАРАЗ, щоб дати місце для діалогу. Нас закликають зробити все можливе, щоб відновити переговори. Цього не може бути достатньо", - твітнула вона.
За словами фон дер Ляєн, в ЄС встановили та перевірили часові стосунки з багатьма суб'єктами в регіоні та за його межами для деескалації ситуації.
The use of weapons must stop NOW to give space for dialogue. We are called upon to do everything possible to rekindle talks. There cannot be enough of that.
- Ursula von der Leyen (@vonderleyen) January 8, 2020
We have established and timetested relations with many actors in the region and beyond to de-escalate the situation.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет. Загинуло 20 осіб.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".