За його словами, позиція Європи в цьому питанні гранично ясна – проведений в автономії референдум був незаконним.
"Ніхто й ніколи не визнає Каталонію незалежною державою. Референдум був незаконним", - підкреслив Таяні.
Голова Європарламенту також виступив проти посередництва Європейського Союзу в питанні врегулювання ситуації в Іспанії. За його словами, проблема каталонського сепаратизму є внутрішньою проблемою країни.
"Вибори (парламентські вибори 21 грудня, призначені після розпуску урядом Іспанії регіональної адміністрації та парламенту Каталонії – ред.) дозволять каталонцям вирішувати, який уряд вони хочуть мати. Все має відбуватися згідно Конституції Іспанії", - зазначив він.
Раніше у п'ятницю, 27 жовтня, Сенат Іспанії більшістю голосів підтримав введення прямого управління Каталонією у відповідності до ст. 155 Конституції. Уряд Іспанії, своєю чергою, прийняв формальне рішення про розпуск адміністрації і парламенту автономії, а також про введення прямого управління в регіоні. Крім того, на 21 грудня призначено позачергові парламентські вибори в Каталонії. Ці рішення стали відповіддю на голосування парламенту Каталонії, який оголосив про незалежність автономії.
10 жовтня президент Каталонії Карлес Пучдемон підписав деклараціюпро проголошення незалежності Каталонії, грунтуючись на результатах референдуму 1 жовтня. Однак відклав її введення в дію до врегулювання з Мадридом умови виходу зі складу Іспанії. Центральний уряд відмовився визнавати результати референдуму та декларацію, а також вимагає скасувати її.
Детальніше про проголошення незалежності Каталонії і відповідну реакцію Мадрида читайте в матеріалі Олексія Коваля "Примус до єдності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".