Єгипетський суд виніс перший вердикт у справі опальних лідерів руху "Брати-мусульмани", які виступали проти усунення з поста президента країни Мухаммеда Мурсі. У вівторок 11 ісламістів були визнані винними в руйнуванні християнських церков і нападі на військовослужбовців під час заворушень у Суеці в середині серпня. Підсудні засуджені до довічного позбавлення волі, передає Al Arabia.
Процес над активістами руху почався в Каїрі в кінці серпня. На лаві підсудних - більше трьох десятків активістів, а також лідери руху. Серед них - верховний наставник руху Мухаммед Бадіа і його заступники Хейрат аш-Шатер і Рашад Байюмі. Вони звинувачуються "в підбурюванні до кровопролиття і міжусобних війн" і створенні терористичних груп з метою нападу на поліцейські дільниці, держустанови і християнські храми. Максимальною мірою покарання за дані злочини, за єгипетськими законами, є смертна кара.
Тим часом судова колегія Єгипту рекомендувала суду розпустити "Братів-мусульман", офіційно зареєстрованих в якості неурядової організації. Рекомендація судової колегії не є обов'язковою для виконання. Перші слухання у суді по справі про розпуск намічені на 12 листопада.
Рух "Брати-мусульмани" було засновано в 1928 році, а потім розпущено в 1954 військовим керівництвом Єгипту. З тих пір і до падіння режиму президента Хосні Мубарака в 2011 році "Брати-мусульмани" діяли в підпіллі. Два роки тому ставлеником ісламістів, а потім і першим демократично обраним президентом Єгипту став Мухаммед Мурсі. У владі він протримався недовго, будучи усунутим з посади в середині літа, Мурсі очікує вирішення своєї долі у в'язниці. Його, як і решту заарештованих лідерів руху, звинувачують у підбурюванні до насильства і кровопролиття. !zn
Читайте також:
Конфлікт у Єгипті розколов мусульманський світ
Прем'єр Єгипту запропонував заборонити рух "Брати-мусульмани"