Делегація Південної Кореї відвідає Україну цього тижня, щоб поділитися інформацією про відправку військ Північної Кореї до Росії та обговорити заходи співпраці, повідомив у понеділок президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, пише агентство Yonhap.
Юн поділився планом співпраці під час телефонної розмови з генеральним секретарем Організації Північноатлантичного договору Марком Рютте, який підтвердив, що північнокорейські війська були розміщені в Курській області Росії, на лінії фронту з Україною.
«Я сподіваюся, що під керівництвом Генерального секретаря Рютте НАТО подвоїть зусилля з моніторингу та блокування незаконних обмінів між Росією та Північною Кореєю», - заявив Юн.
За словам південнокорейського президента, делегація його країни збирається зустрітись із Комітетом ЄС з питань політики та безпеки у вівторок, а потім відвідає Україну, щоб зустрітися з представниками розвідки та оборони, щоб поділитися інформацією з місця бою та обговорити заходи співпраці.
Перед розмовою з Рютте Юн мав окрему телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої поділився інформацією про переміщення військ Північної Кореї та обговорив співпрацю з членами Європейського Союзу.
«Це серйозна ситуація, коли фактичне розгортання північнокорейських військ на лінії фронту в Україні може відбутися раніше, ніж очікувалося», - зазначив він.
Юн додав, що співробітництво між Росією та Північною Кореєю фундаментально підриває заснований на правилах міжнародний порядок і становить загрозу миру на Корейському півострові та в усьому світі.
Він повідомив, що Південна Корея планує вжити поетапних заходів залежно від розвитку російсько-північнокорейського військового співробітництва.
Напередодні генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що північнокорейських солдатів уже перекинули у Курську область. За його словами, такий крок означає «ескалацію триваючої участі КНДР у незаконній війні Росії».
Президент України Володимир Зеленський днями заявив, що сили Північної Кореї можуть приєднатися до конфлікту раніше, ніж очікувалося, потенційно «за кілька днів».
Минулого тижня президент Південної Кореї повідомив, що Сеул може розглянути питання про надання зброї Україні, можливо, відмовившись від своєї політики надсилання лише гуманітарної допомоги.
За даними джерел ZN.UA в Міноборони України припускають, що присутність військових із КНДР не матиме істотного впливу на театр воєнних дій у Донбасі, проте може змінити ситуацію в Курській області. Про те, що означає поява північнокорейських солдатів на фронтах російсько-української війни, пише Володимир Кравченко у статті "Солдати Кім Чен Ина в степах України".