В Сирії досі залишаються два центри виготовлення хімічної зброї

Поділитися
В Сирії досі залишаються два центри виготовлення хімічної зброї В ООН хочуть виявити винних у створені сирійської хімічної зброї © presstv.ir
Експерти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) виявили докази використання хімічної зброї

Представник ООН з питань роззброєння Томас Маркрам закликав членів Радбезу створити орган для покарання причетних до застосування хімічної зброї в Сирії, повідомляє центр новин ООН.

"Нові твердження про застосування в Сирії хімічної зброї ще раз свідчать про необхідність єдиного підходу і консенсусу в тому, що стосується механізму по виявленню винних", - сказав він.

Маркрам нагадав, що експерти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) виявили докази використання хімічної зброї, а саме нервово-паралітичного газу зарин, в ході нападу 4 квітня в Хан-Шейхуні. Сьогодні з Сирії надходять повідомлення про використання токсичних речовин у ході бойових дій, зазначив він.

Генеральний секретар ООН неодноразово закликав покінчити з безкарністю, визначити винних у застосуванні хімічної зброї та притягнути їх до відповідальності, підкреслив Маркрам.

"Дозвольте мені скористатися цією нагодою, щоб знову заявити, що сьогодні вкрай необхідно, щоб Рада Безпеки проявивши єдність - так, як вона зробила це при ухваленні резолюції 2118 (2013) щодо Спільної місії ОЗХО - ООН і "Загального механізму" розслідування", - сказав представник ООН.

За його словами, зараз тривають зусилля по знищенню двох об'єктів з виробництва хімічної зброї в Сирії, які залишилися. Цей процес триватиме два-три місяці, і буде проходити під контролем з боку ОЗХО.

Як відомо, навесні 2014 була створена Місія ОЗХО по встановленню фактів застосування хімічної зброї. Саме вона констатувала кілька випадків застосування небезпечних хімікатів в якості зброї у ряді населених пунктів Сирії, в тому числі використання сірчистого іприту в Умм-Хошеа і заріна в Хан-Шейхуні. Слідом за цим був заснований "Загальний механізм", якому було доручено встановити причетних до інцидентів із застосуванням хімічної зброї в Сирії, про які повідомляли інспектори ОЗХО. Однак у листопаді 2017 Рада безпеки не змогла домовитися про продовження його мандату. Російська делегація наклала вето на відповідну резолюцію, мотивуючи своє рішення неефективністю роботи "Механізму".

Зараз Місія ОЗХО по встановленню фактів продовжує свою роботу в Сирії. Вона розслідує нові повідомлення. Однак, як нагадав представник Секретаріату ООН, члени цієї Місії не уповноважені виявляти причетних до того чи іншого інциденту.

Раніше, Трамп передумав виводити війська з Сирії. Дональд Трамп змінив своє рішення по Сирії після обговорень з радниками, які наполягали на тому, що "Ісламська держава" може перегрупувати свої сили і активізуватися, якщо її не стримувати.

Через десять років Ізраїль зізнався у знищенні ядерного реактора в Сирії. Політична розвідка Моссад Ізраїлю підтвердила існування сирійського реактора в березні 2007 року, отримавши фотографії, зроблені в Дейр-ез-Зорі. За словами тодішнього міністра оборони Аміра Переца, керівництво мало розвіддані, оскільки запросило фотографії у відомства, однак стояло перед військовою й дипломатичною дилемою.

Сирійська війна стала міжнародною, як ніколи. Нова фаза сирійського конфлікту почалася, оскільки ніхто з іноземних гравців не хоче миритися зі статус-кво.

Вдова вбитого в Сирії російського найманця: "Їх кидають на бійню, як свиней". Дружина загиблого російського найманця хоче, щоб російський уряд визнав та вшанував її чоловіка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі