Про це повідомляє The Guardian, додаючи, що фонд Dynasty Foundation успішно працював з 2002 року і видавав нагороди, а також фінансував оригінальні наукові дослідження. Нині ж він оголосив про "ліквідацію" всіх своїх проектів.
Засновник фонду 82-річний бізнесмен Дмитро Зімін, який також володіє російською компанією Beeline, емігрував з Росії. В Міністерстві юстиції РФ пояснили, що Dynasty Foundation був визнаний "іноземним агентом" через те, що всі його рахунки були розміщені в іноземних банках за кордоном. Зімін запевняв, що гроші фонду – частина його власних заробітків від бізнесу в Росії.
Він також переконував, що 8 мільйонів доларів цього року фонд витратив на "патріотичні цілі", фінансуючи російську науку після стількох років деградації, "відтоку мізків" і скорочення бюджетних витрат на дослідження.
Однак це не змінило рішення щодо статусу Dynasty Foundation. Пізніше в російському Мінюсті пояснили, що фондом керував екс-міністр фінансів РФ Євген Яшин, який намагався "поширити західні цінності в Росії".
Рішення закрити фонд викликало обурення в наукових колах. Більше трьох тисяч дослідників, письменників, публіцистів і студентів підписали відкритий лист із закликом до Міністерства юстиції РФ скасувати закриття Dynasty Foundation. В листі йдеться, що це рішення стало "не просто надзвичайним прикладом безглуздої бюрократії, а й серйозним підривом гордості, престижу, слави і майбутнього країни".
Нещодавно стало відомо, що у РФ мають намір оголосити небажаними організаціями Фонд Сороса і Freedom House.
19 травня Держдума РФ ухвалила закон про "небажані організації". Згідно з документом, "небажаною" може бути визнана іноземна або міжнародна неурядова організація, яка "становить загрозу основам конституційного ладу Росії, її обороноздатності і безпеці".
Прес-секретар зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич заявила, що в Євросоюзі вважають новий російський закон про "небажані" неурядові організації черговим кроком до обмежень громадянського суспільства, ЗМІ і опозиції в країні.