Про це агенції Bloomberg сказала прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг. Її країна хоч і не є членом Євросоюзу, але теж підтримала санкції об'єднання і США проти Росії за вторгнення в Україну і анексію Криму.
"Росія не достатньо велика економіка, тому вона не має такого вже великого впливу на нашу європейську економіку", - сказала Солберг.
Норвезький прем'єр визнала, що санкції Росії у відповідь трохи нашкодили рибній галузі її країни. Однак попри це Осло досі має високий економічний ріст.
Прем'єр Норвегії також додала, що не буде заважати норвезьким компаніям співпрацювати з російськими, якщо ця співпраця не суперечить умовам санкцій. В цей же час Солберг не пояснила, чому державна енергетична компанія Statoil продовжує співпрацювати з "Роснефть" попри те, що російський нафтовий гігант в "чорному списку" ЄС.
"В деяких галузях справи продовжуються в звичному режимі, бо це вигідно обом країнам", - прокоментувала вона.
Солберг також додала, що заборона ЄС передавати Росії технології глибоководного видобутку нафти перед усім стосується саме Норвегії.
"Я не хочу сказати, що ця заборона нечесна. Але можна було знайти компроміс в певних проблемних питаннях. Коли ви кажете "глибоководне буріння", хто цим займається в Європі? Лише ми", - сказала норвезький прем'єр.
Раніше агенція Bloomberg писала, що Путін збирається посилити армію Росії і економічний вплив в Європі. !zn